Різниця між pentium Dual Core і Core 2 Duo

Різниця між Pentium Dual Core і Core 2 Duo

Коли на ринку технологій залишається всього пара гравців - вони займаються повним свавіллям. Так, наприклад, Intel, маючи єдиного суперника AMD, дозволяє собі дурити голови потенційним покупцям, заплутуючи їх в обширнейших лінійках моделей своїх процесорів. Так, наприклад, схожі назви Pentium Dual Core і Core 2 Duo належать абсолютно різних родин процесорів, і згадка Core в обох випадках вносить серйозний елемент плутанини при виборі системи або комплектуючих. Багато хто до цих пір приймають ці моделі за одну, вважаючи, що пентіум називаються ті процесори Intel, які Селерон, а dual і двійка - різні варіанти написання. Подивимося, наскільки різні ці сімейства процесорів насправді.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Pentium Dual Core - сімейство двоядерних процесорів для настільних систем від Intel, що з'явилося в 2007 році і позиціонується виробником як рішення для малобюджетних ПК. Процесори побудовані на архітектурі Intel Core і встановлюються в сокети LGA 775.

Core 2 Duo - сімейство двоядерних процесорів, побудованих на архітектурі Core. Позиціонуються як заміна пентіум, до появи Intel Core IХ, були найпопулярнішими процесорами в масовому сегменті. Встановлюються в сокети LGA 775.

до змісту ↑

Порівняння

Здавалося б, два ядра на одній архітектурі, частоти - в залежності від моделей, одночасна поява, тобто практично ідентичні лінійки, проте Core 2 Duo - продуктивніше і, варто зауважити, популярнішим.У всякому разі, в межах свого часу.

В кожному з сімейств процесори діляться на серії, що включають кілька моделей. Молодші моделі Пентиума - до межі урізані релізи: їм залишений кеш другого рівня 1 Мб, частота роботи системної шини - 800 МГц, віртуалізацію вони не підтримують. Кеш другого рівня в цих моделях загальний для обох ядер (на той момент конкурент AMD в бюджетних моделях вже його поділяв, чим забезпечив більш високий рівень свободи паралельних обчислень). Кеш другого рівня об'ємом в 2 Мб мають тільки дві моделі. Для Core 2 Duo Intel кеш розділила, і його обсяг нижче 2 Мб не опускався, зате по максимуму брали 6 Мб.

Якщо більшість Pentium Dual Core базуються на модифікації ядра, що отримала іменування Allendale, то в Core 2 Duo приблизно порівну Conroe, Allendale і Wolfdale. Техпроцес для пентіум - 65 нм (за винятком пари старших моделей E5300 і E5200), сімейство Core 2 Duo передбачає і 45 нм (для ядра Wolfdale).

Тактові частоти критерієм для порівняння Pentium Dual Core і Core 2 Duo бути не можуть - моделей безліч. Однак мінімальний поріг для Пентиума - 1, 6 ГГц, для Core 2 Duo - 1, 8 ГГц. Максимум, відповідно - 2, 6 ГГц і 3, 5 ГГц.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Pentium Dual Core менш продуктивні, ніж Core 2 Duo.
  2. Більшість моделей Pentium Dual Core мають кеш другого рівня об'ємом в 1 Мб, моделі сімейства Core 2 Duo - від 2 Мб до 6 Мб.
  3. Діапазон тактових частот у процесорів сімейства Core 2 Duo ширше.
  4. Техпроцесс лінійки Core 2 Duo - і 65 нм, і 45 нм, лінійки Pentium Dual Core - переважно 65 нм.