Різниця між педіатром і терапевтом

Різниця між педіатром і терапевтом

З самого народження і до моменту повноліття за розвитком і станом здоров'я юних пацієнтів стежить дільничний лікар. Ні для кого не секрет, що такий доктор іменується педіатром. Тоді як дорослі люди при виникненні недуг звертаються за допомогою до терапевта. На перший погляд функції цих лікарів здаються абсолютно ідентичними. Вони обидва вислуховують скарги, проводять огляд, виписують ліки, а при необхідності відправляють хворих до вузьких спеціалістів. Так невже єдина різниця між професіями полягає у віковій категорії пацієнтів?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Педіатр - лікар, який спеціалізується на профілактиці, діагностуванні та лікуванні дитячих захворювань. У його функції також входить охорона здоров'я дитини. Такий фахівець розглядає організм малюка в цілому і займається діагностикою будь-яких виникаючих недуг. При необхідності лікар виписує направлення на аналізи, щеплення, УЗД, ЕКГ, рентген, масаж, фізіолікування та інші процедури. На першому році життя дитини візити до педіатра повинні носити регулярний характер і відбуватися щомісяця. Доктор не тільки стежить за розвитком крихти, додатком в зрості і вазі, але і дає консультації батькам, що стосуються введення прикорму, вживання вітамінів, зміцнення імунітету і т.д. Після досягнення дитиною однорічного віку візити до лікаря повинні здійснюватися не рідше одного разу на три місяці. Після трьох років доктора відвідують лише в разі виникнення скарг. Варто відзначити, що при виявленні специфічних захворювань педіатр направляє пацієнта до вузького спеціаліста і веде контроль над ходом лікування.

Педіатр

Терапевт - лікар, який спеціалізується на лікуванні та діагностиці захворювань внутрішніх органів. Важливим аспектом роботи цього доктора виступає правильна постановка діагнозу. В цілому ж він займається лікуванням широкого спектру захворювань, що охоплюють різні системи людського організму. Таким чином, терапевт є широкопрофільним лікарем. Будь-які недуги, які потребують оперативного втручання, лежать в області його компетенції. До розряду найбільш популярних з них відносяться ГРВІ, бронхіти, неврологічні проблеми, хронічна втома, захворювання серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту і т. Д. Лікарський прийом починається з вислуховування скарг пацієнта, збору анамнезу і первинного огляду. Далі хворому дається направлення на проходження аналізів і досліджень. На основі отриманих результатів призначається відповідне лікування. У разі виявлення важкого або рідкісної недуги доктор направляє пацієнта до вузького спеціаліста.

Терапевт до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність фахівців полягає в віці пацієнтів, з якими вони працюють. Так, педіатр є виключно дитячим лікарем. Він спостерігає юних пацієнтів з самого народження і до повноліття. Причому, крім діагностики та лікування захворювань, в його функції входить і охорона здоров'я малюків.Цей доктор ретельно стежить за розвитком дитини, його зростом і вагою, а також приділяє пильну увагу профілактиці різних недуг. Не дарма особливий акцент в педіатрії робиться на вакцинацію. Відвідування дитячого лікаря в перші роки життя малюка носять плановий характер. Візити відбуваються регулярно через певні проміжки часу. В ході прийому лікар не тільки оглядає дитину, а й консультує батьків з широкого спектру питань, що стосуються першого прикорму, норм розвитку карапуза, його умінь, дієти матері і т. Д. Цілком очевидно, що такий лікар повинен бути хорошим педагогом і психологом, в Інакше знайти спільну мову з юними пацієнтами буде вкрай проблематично.

Що ж стосується терапевта, то він працює лише з дорослими людьми. У його функції входить діагностика і лікування захворювань, тоді як питанням їх профілактики не приділяється належної уваги. Візити до такого фахівця носять позаплановий характер. Тобто пацієнт звертається до нього лише в разі появи нездужань. У функції лікаря не входить консультування хворих. Він лише дає конкретні рекомендації і при необхідності відповідає на питання пацієнта. Терапевт не повинен володіти знаннями в галузі педагогіки і психології. Однак набір певних якостей, характерних для представників медичної професії, йому все ж таки необхідний.

Ще одна відмінність педіатра від терапевта полягає в тому, що другий має більш широку спеціалізацію. Він займається самостійним лікуванням багатьох недуг, пов'язаних з порушенням роботи внутрішніх органів людини. Це можуть бути захворювання шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, крові, опорно-рухового апарату, суглобів і т.д. Педіатр же займається переважно охороною здоров'я маленьких пацієнтів. Якщо лікування таких поширених захворювань, як ГРВІ та вітряна віспа, він бере в свої руки, то при виникненні більш серйозних недуг лікар направляє пацієнтів до вузьких спеціалістів. Надалі доктор лише контролює хід лікування.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між педіатром і терапевтом.

Педіатр Терапевт
Є виключно дитячим лікарем Працює з дорослими людьми
Приділяє пильну увагу профілактиці хвороб Чи не запобігає недуги, а займається їх лікуванням за фактом
Відвідини часто носять плановий характер Візити відбуваються в міру появи скарг
Проводить консультації Дає конкретні рекомендації і при необхідності відповідає на питання пацієнта
Повинен бути хорошим педагогом і психологом Знання в галузі педагогіки і психології необов'язкові
лікує лише самі распростра енние захворювання. При виникненні серйозних недуг направляє пацієнтів до вузьких спеціалістів Має більш широку спеціалізацію. Самостійно лікує багато хвороб, пов'язані з порушенням роботи внутрішніх органів людини