Різниця між платіжним ордером і платіжним дорученням

Різниця між платіжним ордером і платіжним дорученням

В фінансових правовідносинах поширене застосування таких документів, як платіжний ордер і платіжне доручення. У чому їх специфіка?

Зміст статті

  • Що таке платіжний ордер?
  • Що таке платіжне доручення?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке платіжний ордер?

Під платіжним ордером розуміється документ, який використовується кредитно-фінансовою організацією з метою часткового виконання перекладу з якої-небудь квитанції, рахунку або іншому зобов'язанню. Він повинен заповнюватися за встановленою формою. На платіжному ордері ставляться відмітки банку, а також підписи його співробітників, що відповідають за транзакції.

Факт проведення часткової оплати квитанції за допомогою ордера фіксується за допомогою проставлення спеціальної відмітки на ній. Крім того, співробітник банку на зворотному боці квитанції вказує дані про частковому платежі - такі як порядковий номер, дані про ордер, сумі, а також засвідчує відомості підписом.

Копії ордера повинні зберігатися в банку. Вони можуть бути задіяні в якості додатків до інформаційних виписками з банківських рахунків клієнтів.

до змісту ↑

Що таке платіжне доручення?

Під платіжним дорученням розуміється документ, який використовується банком з метою повного виконання перекладу з якої-небудь квитанції, рахунку або іншому зобов'язанню.Наприклад - з оплати фірмою поставлених товарів, наданих послуг, перерахування податків до бюджету.

Кредитно-фінансова організація використовує відповідне платіжне доручення як джерело всіх необхідних відомостей для здійснення платежу - даних про одержувача, його банківські реквізити, про призначення транзакції.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність платіжного ордера від платіжного доручення - в тому, що перший банківський документ передбачає часткову оплату за квитанцією, рахунку або зобов'язанням, а другий - перерахування грошових коштів в повному обсязі. Разом з тим багато експертів розглядають платіжний ордер як інструмент часткового виконання якраз таки платіжного доручення.

Визначивши, в чому різниця між платіжним ордером і платіжним дорученням, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Платіжний ордер Платіжне доручення
Що спільного між ними?
Платіжний ордер може розглядатися як інструмент часткового виконання платіжного доручення
У чому різниця між ними?
Є інструментом часткової оплати квитанції, рахунки, перерахування частини суми за різними зобов'язаннями Є інструментом, за допомогою якого здійснюється повна оплата квитанції, рахунки, перерахування сум з яких-небудь зобов'язаннями