Різниця між патріотизмом і націоналізмом

Різниця між патріотизмом і націоналізмом

Ніхто не ставить під сумнів той факт, що повага до своєї держави, землі і коріння дуже важливо для кожної країни. Росія не виняток: зараз наше суспільство переживає справжню кризу духовності, ускладненням якого є готовність відмовитися від власної історії на користь матеріальних благ і забезпеченого майбутнього.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Патріотизм - це духовно-моральне почуття, частина суспільної свідомості, яке виражається в любові до Батьківщини і можливості поставити державні інтереси вище власних. Це не просто показною інтерес до країни і участь в патріотичних акціях, а тонке розуміння історії держави, його місця в світі, бажання продовжувати справу своїх батьків і дідів, захищати землю від чужих зазіхань.

Націоналізм - це політична ідеологія, основна мета якої - захист інтересів конкретної нації (народу), її мови, традицій і звичаїв. Поняття зароджується в умовах боротьби з глобальними імперіями, де відносно невеликі соціальні спільності "перемелюють" в жорнах імперських інтересів. Окремі течії націоналізму протиставляють свій етнос іншим народам, вважаючи його більш розвиненим і досконалим.

до змісту ↑

Порівняння

Дані поняття представлені великою кількістю концепцій та ідеологій, проте на основі маси суджень можна окреслити загальні риси відмінностей. В основі патріотизму лежить любов до своєї країни і батьківщині, в основі націоналізму - любов до власної нації. Звідси - різне ставлення як до співгромадян, так і до іноземців. Патріот поважає всіх громадян країни, а ось до поданих інших держав відноситься насторожено. Хтозна, чи не загрожують вони суверенітету і цілісності?

Націоналіст косо дивиться на всіх представників чужих етносів. Неважливо хто це, громадянин величезної країни або чужинець: якщо у нього інший колір шкіри, вимова, то він автоматично записується в список потенційних ворогів. Націоналізм провокує розпад держави, патріотизм, навпаки, згуртовує його.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зміст. Патріотизм будується на основі любові до батьківщини, націоналізм - піднесеному однієї нації.
  2. Ставлення до інших народів. Патріотизм толерантно ставиться до різних соціальних спільнот, окремі течії націоналізму дискримінують їх.
  3. Ставлення до співгромадян. Патріотизм ставить на один щабель всіх громадян країни, націоналізм - членів свого етносу (народу).
  4. Вплив на життя держави. Патріотизм створює доцентрові процеси, націоналізм - відцентрові.