Різниця між паркетною дошкою і масивною дошкою

Різниця між паркетною дошкою і масивною дошкою

намір покрити підлогу в своєму житлі, багато хто замислюється про вибір між двома різновидами дошки: паркетної й масивної. Уже застосовані за призначенням, вони можуть виглядати досить схоже. Щоб зупинитися на оптимальному для себе варіанті, необхідно вивчити, чим відрізняється паркетна дошка від масивної дошки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

паркетної дошкою є тип покриття, в якому поєднано кілька дерев'яних пластів, найчастіше три.

Паркетна дошка

Масивною дошкою називають покриття, виготовлене з цільної деревини.

Масивна дошка до змісту ↑

Порівняння

Будова

Отже, структура покриття у вигляді паркетної дошки більш складна, що складається не з одного шару:

  1. Верхній шар. Він повинен мати підвищену зносостійкість, тому виготовляється з міцного дерева і лакується або просочується маслом. Для додання декоративного ефекту він піддається струганню, брашірованіе або іншим видам обробки. Традиційна товщина шару - 4 мм. Ця величина говорить про те, що паркет можна буде оновити кілька разів (одна реставрація зі шліфуванням забирає до 1 мм матеріалу).
  2. Середній шар. Його товщина - близько 9 мм. Шар являє собою ряд рейок, розміщених перпендикулярно волокнам верхнього шару.Ці особливості будови забезпечують стабільність конструкції. Крім того, таким чином зменшується негативний вплив, пов'язане з різкими стрибками, що стосуються показників температури і вологості повітря. Середній шар містить нарізку елементів шпунтового або замкового з'єднання окремих планок.
  3. Нижній шар. Найтонший - 1, 5 мм. Напрямок волокон в ньому ідентично верхнього шару і перпендикулярно другому.

Тепер звернемо увагу на масивну дошку. У ній немає шарів. У середній частині кожна дошка для з'єднання з іншими планками має уздовж одного краю виступ (шип), уздовж іншого - поглиблення (паз). Внизу дощок виконуються поздовжні пропили, що дозволяють пом'якшити внутрішню напругу експлуатованого покриття. Верх оброблений лаком або маслом.

Сировина

Відмінність паркетної дошки від масивної дошки в тому, що в першому з названих видів покриття поєднуються різні види сировини. Верх виконується з цінної деревини. На виготовлення середньої частини конструкції найчастіше йдуть хвойні породи, рідше - листяні, в південних регіонах використовується деревина тропічних дерев. Нижній шар виготовляється з того ж матеріалу, що і середній.

Масивна дошка однорідна. Вона зроблена цілком із сортового деревини: дуба, палісандра, горіха та ін. Це забезпечує завидну міцність такого матеріалу.

Твердість

Прошарок паркетної дошки виконується з більш м'якої сировини, тому показник твердості (здатності тіла чинити опір зовнішнім навантаженням) подібного покриття нижче в порівнянні з масивною дошкою. Отже, при експлуатації паркетної дошки присутній більший ризик появи вм'ятин.

Екологічність

Масивна дошка вважається більш безпечним покриттям. Якщо паркетний матеріал складно структурований і його пласти надійно скріплюються за допомогою відповідних складів, то масивна дошка має найпростішу конструкцію, і відсутність клею забезпечує їй абсолютну екологічність.

Вартість

Розглянемо, в чому різниця між паркетною дошкою і масивною дошкою щодо грошових витрат. Вона пов'язана безпосередньо з кількістю цінної деревини (має високу собівартість) в кожному виді матеріалу. У паркетної дошки подібний шар, як правило, тільки один, верхній. Масивна ж являє собою суцільний шматок дорогої сировини. Таким чином, щоб придбати масивну дошку, треба затратити більше коштів.

до змісту ↑

Таблиця

Вид покриття: паркетна дошка Вид покриття: масивна дошка
Структура шарова Цілісний шматок деревини
Містить деревину декількох видів Складається з деревини одного виду
Твердість нижче Дуже тверда
Менш екологічна Більш екологічна
Дешевше Дорожче