Різниця між парком та сквером

Різниця між парком та сквером

Парки, сквери, алеї, бульвари - всі вони є улюбленими місцями відпочинку городян, втомлених від нескінченних потоків машин, вуличного шуму і суєти. Однак не кожен з нас зможе чітко відповісти на питання, чим відрізняється парк від скверу. Спробуємо з'ясувати основні відмінності між цими поняттями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Парк - озеленена відкрита територія, призначена для відпочинку.

Сквер - озеленена впорядкована територія всередині промислової або житлової забудови.

до змісту ↑

Порівняння

Сквер, так само як і парк, є об'єктом озеленення міста. Він являє собою ділянку, розмір якого в більшості випадків не перевищує двох гектарів. Сквери часто розміщуються на перехресті вулиць, на площі або ж в спальних районах. Їх планування зазвичай включає майданчики, квітники, доріжки, газони, окремі групи чагарників і дерев. Це своєрідні оазиси в межах міста, призначені для короткочасного відпочинку. Так званий естетичний центр скверу прикрашений скульптурами або фонтаном. Це відмінне місце для прогулянок з дітьми і швидкоплинного відпочинку в процесі пересування по місту.

Парки ж займають значну територію - найчастіше їх розміри досягають 10 гектарів - і являють собою цілі архітектурно-ландшафтні об'єкти.Крім зелених насаджень, алей, упорядкованих доріжок, лавок і альтанок парк має на увазі під собою наявність різноманітних елементів художнього оформлення. До їх числа можна віднести пам'ятники, фонтани, скульптури і т. Д.

Сквер ім. Єрмакова в Муромі

Парки можуть ділитися на види за своїм призначенням. Парки атракціонів рясніють всілякими розважальними елементами, гойдалками і каруселями. Спортивні парки оснащені смугами перешкод і спортивними снарядами. Існують також меморіальні парки і парки-музеї, створені на честь певних історичних подій. Парки культури та відпочинку можуть поєднувати в собі всі перераховані вище елементи.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Парк має значно більшою площею, ніж сквер.
  2. Парк розташовується на окремо відведеній території, тоді як сквер знаходиться в межах міста.
  3. Сквер призначений для короткочасного відпочинку, прогулянці в парку можна присвятити цілий день.
  4. Парки можуть ділитися на види за своїм призначенням: парки атракціонів, спортивні або меморіальні парки і т. Д.