Різниця між парафіянами і воском

Різниця між парафіянами і воском

Віск - виключно природний продукт. Парафін може бути як натуральним, так і штучним продуктом, синтезованим з нафти.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Віск - поширене в природі речовина. Воски - це тверді суміші складних ефірів, які утворюють вищі високомолекулярні спирти і вищі жирні кислоти. Існують тварини воски: бджолиний, вовняний (ланолін), спермацет. Ланолін захищає шкіру і шерсть тварин від засмічення, вологи і висихання. Спермацет витягують з спермацетового масла, що виробляється кашалотами.

Рослинні воски посмикують тонким нальотом плоди, стебла і листя. Восковий наліт оберігає їх від висихання і розмочування, впливу патогенних мікроорганізмів. Озокерит - викопний віск, що складається в основному з граничних вуглеводнів.

Парафін - це воскоподобние суміш, сформована граничними вуглеводнями. Парафін інертні по відношенню до багатьох хімічних реагентів. Їх окисляє кисень повітря і азотна кислота, при цьому на виході виходять жирні кислоти, які аналогічні жирним кислотам, що є компонентами рослинних і тваринних жирів. Жирні кислоти, отримані окисленням парафінів, використовують в парфумерній промисловості, при випуску миючих засобів та іншої побутової хімії.

до змісту ↑

Порівняння

Віск не горить, він тільки плавиться з утворенням великих крапель.Парафін навпаки, згоряє повністю. При горінні парафіну виділяється кіптява. Віск ж при спалюванні не залишає плям кіптяви.

Свічки зустрічаються як парафінові, так і воскові

Віск, як правило, має жовто-коричневий колір, а парафін білого кольору, якщо в нього не додано барвники. Віск при тривалому зберіганні покривається білястим нальотом. Парафін при розрізанні кришиться, а віск немає, він відрізається цільними шматочками.

Натуральний віск має здатність викликати алергію. Чистий парафін практично не викликає алергічних реакцій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Віск, немов пластилін, - вельми м'який, гнучкий і пластичний матеріал. Парафіну властива кришитися при розрізанні.
  2. Натуральний віск - природний продукт. Парафін - синтетичний матеріал, вироблений з нафтопродуктів.
  3. Парафін згорає повністю, виділяючи кіптява, віск - лише плавиться і ніколи не коптить.