Різниця між папилломой і кондиломи

Різниця між папилломой і кондиломи

На тілі людини періодично утворюються найрізноманітніші родимки, папіломи і бородавки. Деякі з них зникають з плином часу, інші виявляються знову, але вже в іншому місці. Як же розрізнити, які з утворень вважаються безпечними, а які відносяться до потенційно небезпечним і їх потрібно якомога швидше видаляти? Сьогодні ми постараємося розібратися, чим відрізняється папілома від кондиломи.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Папіломи - це м'які доброякісні утворення на шкірі рожевого або тілесного кольору, викликані папілломовірусом людини. Найчастіше таке захворювання вражає людей зі зниженим імунітетом. Значно підвищується ризик інфікування цим вірусом в осіб, які ведуть безладне статеве життя, зловживають алкоголем і курінням, мають шкідливі звички. Також є ризик зараження у жінок довго вживають оральні контрацептиви. Папіломи можуть існувати на тілі людини все життя, але при цьому практично всі дерматологи в один голос стверджують, що найкраще їх видалити.

Папілома

Кондилома - це обмежене сосочкові розростання на шкірі і слизових людини, що носить запальний характер. Найчастіше такі розростання виникають в місцях постійного роздратування і тертя шкіри, а також в місцях зіткнення шкіри з тканиною.Прийнято розрізняти широкі кондиломи (вони найчастіше кріпляться на широкій основі і є проявом вторинного сифілісу) і гострі кондиломи (мають дольчатое будова, викликаються вірусом і сидять на тоненькій ніжці). Останні часто виникають на шкірі статевих органів, в меж'ягодічние, пахвових і пахових складках і навіть в куточках рота. Вони часто запалюються і можуть покритися виразками. Кондиломи вимагають обов'язкового видалення, тільки в цьому випадку можна розраховувати на лікування. Консервативні методи, як правило, особливого ефекту не дають.

кандиломи до змісту ↑

Порівняння

За розвиток папілом, гострих кондилом і деяких видів бородавок відповідає папіломавірусна інфекція, вона характеризується появою своєрідних розростань на шкірі і слизових оболонках, які поширюються по тілу, розростаються і передаються оточуючим. Шляхи передачі вірусу - контактний і статевої. Вірус папіломи людини (ВПЛ) відноситься до розряду ДНК-вірусів, які здатні змінювати властивості ДНК, вбудовуючись в клітини. Вчинене недавно було доведено, що на сьогоднішній день в світі існує більше ста видів цього вірусу, наукові дослідження довели, що кожен з видів відповідає за поширення певної інфекції та локалізації розростань.

Звідси можна зробити висновок, що папіломи і кондиломи - це різні форми вірусу папіломи людини (ВПЛ), різниця лише в тому, що деякі види кондилом відносяться до захворювань, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), кожен випадок при цьому підлягає обов'язковому обліку в кабінеті у лікаря-венеролога. Папіломавіруси передаються від людини до людини контактно-побутовим та статевим шляхом: при статевих зв'язках, при зіткненні зі шкірою, при поцілунку, а також від матері до дитини.Після зараження ВПЛ шкірні висипання виникають не відразу, а іноді виявляють себе лише через кілька місяців.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Папіломи і кондиломи відносяться до різних видів вірусу папіломи людини.
  2. Вірус папіломи може передаватися від людини контактно-побутовим шляхом. Вірус кондиломи може передаватися як контактно-побутовим шляхом, так і статевим, внаслідок чого деякі його прояви відносяться до ЗПСШ.
  3. Папіломи можна не видаляти, а кондиломи підлягають обов'язковому видаленню.