Різниця між піддоном і палети

Різниця між піддоном і палети

В деяких сферах, особливо в торгівлі, широко затребувані піддони і палети. Що представляють собою дані предмети, яку функцію вони виконують, і чим відрізняється піддон від палети? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Мова йде про спеціальні пристосування, призначених для безпечного транспортування вантажів. У торгівлі така процедура є необхідною і забезпечує доставку товару від виробника до точки продажу або самого споживача. Піддони і палети дозволяють уникнути можливих втрат або поломок перевезених виробів і гарантують збереження надійно запечатаного вантажу.

Існує перелік предметів, які слід транспортувати виключно таким чином. Особливу увагу в цьому питанні приділяється випадкам відправки продукції за кордон. Названі пристосування також використовуються для зберігання виробів і можуть виступати в ролі повноцінного складського обладнання.

до змісту ↑

Порівняння

Варто відзначити, що найчастіше обидві назви використовуються як абсолютні синоніми. В такому випадку говорити про відміну піддону від палети просто немає сенсу. Мова тут йде про одну й ту ж плоскої конструкції, на яку можна щось покласти. Вона влаштована так, що легко захоплюється вантажопідйомної технікою.Це полегшує процеси, пов'язані з переміщенням товару.

Піддони, або палети, бувають дерев'яними, відносно недорогими. Для їх виготовлення використовуються матеріали різної міцності і товщини, розраховані на певну вагу вантажів. Деревина попередньо обробляється, як того вимагають санітарні норми.

Дерев'яний піддон

Інший різновид - пластикові піддони. Вони легше. Крім того, такі вироби зручно мити і обробляти дезінфікуючими складами. Але не всі готові витрачатися на придбання цих досить дорогих піддонів.

Пластиковий піддон

Подібні пристосування також виконуються з металу. Їх застосовують в умовах підвищеної температури і для транспортування особливо важких вантажів. Часто піддони цього типу виявляються найбільш зручними при здійсненні переміщень на виробництві.

Металевий піддон

І, нарешті, вироби з картону. Нерідко з ними переправляють товари на тривалі відстані. Але якщо попередні зразки придатні для багаторазового використання, то картонні піддони зазвичай застосовуються одноразово, оскільки вбирають вологу.

Картонний піддон

Однак існує й інший варіант вживання обговорюваних понять. Розглянемо, в чому різниця між піддоном і палет, якщо проаналізувати ці назви з іншої позиції. Так, в деяких ситуаціях спілкування під першим словом розуміють знову ж функціональну підставку під товар. А під "палетою" (тепер уже жіночий рід) - всю пакувальну одиницю, тобто піддон разом з закріпленим на ньому вантажем. Саме в цьому сенсі вживається вираз "повна палета".

До речі, в сучасних мовних нормах вказується вірне написання "палета" (не дві, а одна "л"), яке на практиці зустрічається не так часто.У розмовній ж промови це іменник застосовується в різних варіантах, відповідно до традицій, що склалися в конкретному колективі.