Відмінність блідої поганки від печериці

Відмінність блідої поганки від печериці

Найпростіше ласувати грибами, які "ростуть" на полицях магазинів. Але, на жаль, справжній азарт "тихого полювання" ви не відчуєте. Тому щорічно сотні тисяч людей відправляються в ліс у пошуках делікатесів. На жаль, не кожному ці походи приносять довгоочікувану радість, кількість отруєних грибами не зменшується, а тільки збільшується рік від року. І, звичайно, перше місце в сумному рейтингу займає бліда поганка. Недосвідчені грибники часто приймають цей гриб за печерицю. Щоб не поповнити список жертв блідої поганки, слід чітко усвідомити її відмінності від печериці.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Запах
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

І бліда поганка, і печерицю зовні дійсно схожі і формою і кольором. Але є кілька відмінностей.

У блідої поганки плаcтіни під капелюшком найчастіше білі, зрідка зеленуваті. У поганки біля основи знаходиться вольва - щось на зразок плівкового мішечка, куди ховається ніжка гриба, вона частково або повністю втоплена в землю.Під капелюшком у блідої поганки є невелике кільце, яке є залишком покривав. З віком у багатьох поганок воно стоншується і зникає. Якщо пошкодити гриб, то його колір не зміниться.

Бліда поганка

Печериці мають під капелюшком рожеві пластинки, причому, чим молодша гриб, тим вони яскравіше. З віком платівки темніють і стають коричневими. У печериці, як і у більшості грибів, вольва відсутня. Пошкоджена м'якоть гриба має червонуватий, іноді жовтий відтінок.

Шампиньон лісової

Шампиньон польовий
до змісту ↑

Запах

Шампиньон приємно пахне мигдалем або анісом, що привертає до нього тварин і комах.

поганки легко розпізнати хоча б тим, що інтересу у представників фауни не викликає. Більш того, мухи і черви також уникають знайомства з цим грибом. Якщо розламати капелюшок, то вона абсолютно нічим пахнути не буде, можливо, ще й тому гриб так непривабливий для лісових мешканців.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бліда поганка під капелюшком має пластини білого кольору, а у молодих печериць пластини рожеві, у старих - коричневі.
  2. У блідої поганки при пошкодженні колір м'якоті не змінюється, а у печериці м'якоть стає червоною або жовтою.
  3. Запах печериці нагадує запах анісу або мигдалю, у молодих поганок запах відсутній взагалі.
  4. Біля печериць можна виявити мух або черв'яків, в той час, як поганки рідко бувають для них привабливими.