Різниця між форматами pAL і NTSC

Різниця між форматами PAL і NTSC

Все це - вже майже в минулому. PAL і NTSC належать аналоговому телебаченню, яке потихеньку замінюється цифровим повсюдно і безповоротно. Проте через якийсь час ці абревіатури були знайомі кожному, хто дивився або знімав відео будинку: розбіжність стандартів записи призводило до відмови техніки від відтворення. Сьогодні проблема так гостро не стоїть: при необхідності використовуються декодери. І все ж свого часу багато копій зламалося про питання про відмінності PAL і NTSC, особливо з огляду на жорстку територіальну прив'язку: PAL належав Європі, NTSC - США і Японії. Вже одне це викликало суперечки, що краще для радянсько-російського людини. Втім, відповіді на це питання немає і бути не може: смак і колір завжди приоритетнее, та й на території Росії ні PAL, ні NTSC не транслювати - тут панує SECAM.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

PAL - система кольорового аналогового телебачення, прийнята в ряді країн Європи, Африки, в Австралії.

NTSC - система кольорового аналогового телебачення, прийнята в США, Японії, Південної Кореї і деяких інших азіатських країнах.

до змісту ↑

Порівняння

Власне, різниця між PAL і NTSC виключно в специфіці технологій. Більшість моделей відеотехніки всеїдні: здатні приймати сигнал і відтворювати зображення будь-якого з трьох стандартів без спотворення.В першу чергу варто звернути увагу на частоту рядкової розгортки: для PAL 625 рядків, для NTSC - 525. Відповідно, дозвіл виходить у європейської системи вище. А ось частота кадрів - навпаки, 30 Гц проти 25 Гц.

На око відмінності між PAL і NTSC помітні за якістю передачі кольору. Технічно складніший NTSC допускає спотворення кольоровості, тоді як PAL дає картинку, наближене до природного. NTSC чутливий до фазовим спотворенням сигналу і амплітудним коливань, тому і переважання червоного, наприклад, або заміна кольору для нього - справа звичайна. В PAL, який з'явився пізніше, ці недоліки усунули, правда, вийшло це зробити за рахунок чіткості отриманого зображення. До того ж приймач PAL складніший по конфігурації, в ньому присутня лінія затримки, відповідно, собівартість складання вище.

Стандарт PAL на сьогоднішній день існує в безлічі різновидів, різних за специфікою. NTSC же представлений трьома, один з яких, NTSC N, відповідає PAL N, майже нічим не відрізняючись, так що назви виявилися взаємозамінні. В Японії діє власний формат NTSC J.

Це все про телебачення. Однак абревіатури дуже добре знайомі і геймерам, причому вони-то упереджено ставляться до цього питання. Або ставилися, оскільки актуальність явище втратило. Кілька років тому виробники ігрових приставок і розробники ігор враховували регіон продажів, випускаючи контент або в PAL, або в NTSC форматі. Приставки визнавали тільки свою рідну, відмовляючись працювати з чужими. Тому гра локализовалась не тільки за допомогою переказу, але і кодуванням відповідно до стандарту. Іноді попутно в ній щось змінювали або вирізали, так що один і той же реліз в Європі і США міг відрізнятися, і істотно.Ті, хто міг вибирати (а потім вже і власники консолей без регіональної прив'язки), часто вибирали PAL - бо роздільну здатність і кольори трохи вище. Зате гри могли злегка пригальмовувати. Природно, одностайності в цьому питанні не спостерігалося. На сьогоднішній день розділення по регіонах все ще актуально для деяких моделей ігрових приставок, але з чіповке (спасибі умільцям) і кроссплатформенную проблеми не становить.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. PAL - стандарт для країн Європи, NTSC - для США, Японії і деяких азіатських країн.
  2. Частота розгортки для PAL - 625 рядків, NTSC - 525.
  3. Частота кадрів для PAL - 25 Гц, для NTSC - 30 Гц.
  4. NTSC допускає спотворення при передачі кольору, у PAL нижче чіткість зображення.
  5. Ігри та ігрові приставки розрізняються по регіону продажів: NTSC для США, PAL для Європи.