Різниця між совою і пугачів

Різниця між совою і пугачів

Совам споконвіку приписують особливу роль у відносинах живої природи і потойбічного світу. Нічний спосіб життя цих пернатих хижаків, особливості їхньої поведінки і зовнішній вигляд в повсякденній свідомості часто асоціюються з містичними силами і дивними явищами. Існує думка, що пугач з'являється поблизу людського житла як провісник нещастя, а сова, навпаки, охороняє господарів будинку від всіляких бід.

Навряд чи таке міфологізована уявлення про видових відмінностях сов і пугачів можна вважати переконливим. Вони не схожі на інших, чисто морфологічними ознаками, типом поведінки і способу полювання.

І ті, і інші ставляться до загону совоподібних, об'єднуючого більше 400 видів птахів, які мешкають в різних кліматичних зонах від півночі Європи і Америки до південних кордонів Африканського континенту і берегів Австралії.

Але від численних родичів пугач відрізняється значними розмірами і вважається серед сов справжнім велетнем. Дорослі особини важать до 4, 5 кг і в довжину досягають 72 см. Розмах крил пугача може становити від півтора до двох метрів. Самка значно більша за самця: різниця в їх вазі може перевищувати півтора кг.

У пугача, як і у всіх сов, велика кругла голова, проте її оперення має свої характерні особливості.В області слухових отворів короткі жорсткі пір'я утворюють подобу вушних раковин. Всі сови володіють відмінним слухом, а пугачеві пір'яні вушка дозволяють сприймати звуки в діапазоні, який перевищує звукове сприйняття ссавців приблизно в 4 рази.

Оперення пугача має рудувато-палеву забарвлення; на голові і верхньої частини спини чітко видно поздовжні темні смужки. Таке поєднання кольору робить птицю малопомітною в місцях проживання в денний час доби, а в сутінки і вночі дозволяє бути практично невидимою під час полювання. Міцний, загнутий, як гачок, дзьоб і гострі, як ніби заточені з обох кінців кігті допомагають пугачеві утримувати жертву і справлятися не тільки з дрібними гризунами, а й з більш великою здобиччю: зайцями, козулями і навіть молодими гірськими козлами.

На відміну від більшості сов, які полюють тільки вночі, пугач здатний добувати їжу днем: він володіє гострим зором і в польоті може підніматися досить високо, щоб знайти потрібну видобуток. Найчастіше це глухарі, куріпки, фазани, миші-полівки - мешканці негустих лісових заростей і відкритих територій в лісостеповій та степовій зоні. У таких місцях пугачеві полювати простіше через розмах крил.

Сова вухата Філін

З усіх сов найбільшим подібністю з пугачів володіє вухата сова. У цього виду такий же тип оперення голови, форма крила, хвоста і тулуба. Однак навіть при такій схожості вухата сова не є зменшеною копією пугача. Вона має тьмяний колір пір'я і яскраво-помаранчеву райдужну оболонку очей, в той час як у пугача в темряві очі здаються червоними, а пір'я при денному освітленні відливають блиском. Відсутність пір'яних вушок не єдина риса, яка відрізняє інших сов від пугача.Характерною рисою багатьох з них є жорсткий віночок з коротких пір'я, що обрамляє лицьову частину голови; у пугача він відсутній. Пір'я на крилах у звичайних сов мають округлі кінці і з зовнішнього боку м'яко зазубрені. Це робить їх політ безшумним і дозволяє птахам буквально ковзати у поверхні землі. Помахи крил пугача в польоті виробляють чітко чутний свистячий звук, оскільки його махові пера більш жорсткі і не мають по краях бахромчатой ​​узлісся.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Філін відрізняється від інших видів сов великим розміром і характерним оперенням голови. Пір'яні вушка, крім пугача, зустрічаються тільки у ушастой сови.
  2. У більшості сов лицьова частина голови обрамлена вінцем з жорстких коротких пір'я. У пугача немає лицевого диску.
  3. Сови літають безшумно. Крила пугача в польоті виробляють свистячі звуки.
  4. Сови полюють на дрібну живність. Здобиччю пугача може стати великий заєць або молода косуля.