Різниця між оверлоком і швейною машиною

Різниця між оверлоком і швейною машиною

Досвідчені майстрині знають, що при пошитті виробів найкраще мати під рукою не тільки швейну машину, а й оверлок. Чому повний комплект обладнання дозволяє виконати роботу більш якісно, ​​і чим відрізняється оверлок від швейної машини? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Оверлок - обладнання, призначене для акуратної обробки зрізів швейних виробів шляхом їх обметування і видалення надлишків матеріалу.

Оверлок

Швейна машина - технічне пристосування для швидкого і якісного зшивання різних матеріалів.

Швейна машина до змісту ↑

Порівняння

Два пристрої ефективно доповнюють один одного, але заощадити, вибравши для експлуатації щось одне, не вийде. Справа в тому, що кожен з видів обладнання має свій принцип роботи і призначений для виконання тільки певних операцій.

Відмінність оверлока від швейної машини перш за все полягає в тому, що саме він дозволяє якісно і красиво обмітати схильні осипання краю деталей. І навіть якщо на швейній машині можна зробити щось подібне (наприклад, в режимі "зигзаг"), результат буде не на рівні оверлока, а лише імітацією.

Тільки оверлок попутно з обметуванням акуратно підрізає край матерії. Багато моделей оверлоков налаштовані також на сточування деталей за допомогою рядка, яка виходить дуже еластичною.Це має велике значення, коли доводиться щось шити з тонкою, "примхливої" тканини. Незамінний такий агрегат і при роботі з трикотажем.

Обметочніе шви, одержувані при використанні оверлока, мають різновиди. Наприклад, якщо необхідно обробити полотно з шифону, виконується рольовий шов, при якому обрізаний ділянку тканини перед Обметко скручується. В результаті краю вироби виходять дуже делікатно підшитими і не обсипаються.

В свою чергу, швейна машина орієнтована саме на з'єднання деталей, а обробка їх країв виступає в цьому випадку тільки як додаткова функція. Здійснюється такого роду обметування на звичайній машині набагато повільніше. До того ж виконати його, на відміну від оверлока, годі й на будь-якій тканині, а лише на досить щільної, інакше матеріал стягнеться.

Разом з тим швейна машина дозволяє виконувати деякі види обробки, недоступні оверлока. Без неї точно не обійтися, якщо потрібно прострочити підігнутий край, виконати виточки або прикрасити виріб оздоблювальними рядками.

Помітити, в чому різниця між оверлоком і швейною машиною, можна, і звернувши увагу на кількість використовуваних ниток. Якщо в оверлок їх часто задіяно до п'яти одночасно, то всі операції на швейній машині здійснюються за допомогою двох робочих ниток.