Різниця між Остапом і Андрієм в творі "Тарас Бульба"

Різниця між Остапом і Андрієм в творі "Тарас Бульба"

Повість "Тарас Бульба" - одне з найвідоміших творів М. В. Гоголя. Воно було задумано як великомасштабна історична картина, яка відображає протистояння запорізького козацтва та польської шляхти. Центральними персонажами повісті стали один з керівників козацького руху Тарас Бульба і двоє його синів: Остап і Андрій.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Остап - літературний персонаж повісті "Тарас Бульба", старший син козацького отамана, що розділив з батьком і очолюваним ним військом складну долю борців проти польського поневолення.

Андрій - молодший син Тараса Бульби, який через любов до жінки зрадив справу батька і перейшов на бік ворога. За зраду Андрій поплатився життям.

до змісту ↑

Порівняння

Ці персонажі були задумані Н. В. Гоголем як антагоністи. Їх дитинство пройшло під ніжною материнською опікою. Прихильність до матері Андрій зберіг на все життя.

В підлітковому віці обидва сини Тараса Бульби надійшли на навчання в семінарію. В цей час стало чітко проявлятися відмінність в рисах їх характерів.

Андрій мав веселу вдачу, легко сходився з товаришами по навчанню, так само легко засвоював премудрості науки, із задоволенням брав участь в бійках і завжди виходив сухим з ​​води.

Остап був замкнутий, мовчазний, з працею, але наполегливо вчився, цурався товаришів, часто бував об'єктом їх грубуватих жартів, але вмів постояти за себе.

Після закінчення навчання сини, за рішенням Тараса Бульби, вирушили в Запорізьку Січ. Їм була уготована сувора школа життя. Остап успадкував батьківську твердість, відданість православній вірі і боргу перед Вітчизною. Він гідно зносив тяготи військових походів і в бою виявляв небувалу спритність, стійкість і відвагу.

Переконання Андрія виявилися не настільки твердими. Закохавшись в дочку польського вельможі, він склав до її ніг козацьку зброю, відступився від віри, зрадив батька і став боротися з козаками на стороні ворога.

Відступництво Андрія старий Тарас переживав як глибоку особисту драму. Він власноруч стратив потрапив в полон Андрія, не зумівши пробачити йому зраду козацької присяги.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Остап - старший син Тараса Бульби, його послідовник, наступник козацьких традицій.
  2. Андрій - пристрасна романтична натура. Він виявився здатним заради любові до жінки відмовитися від слави, честі і Вітчизни.
  3. Твердість характеру Остапа виявлялася з ранніх років. Підтвердження тому - завзятість, з яким він долав складності навчання.
  4. Андрій з юності легше ставився до життєвих складнощів, був ніжніше з матір'ю і вмів мріяти не тільки про козацькі походи.
  5. Остап і Андрій по-різному розуміли почуття обов'язку. За задумом автора, кожен з них заплатив долі особливу данину, мала ціну життя.