Різниця між ОСТ від ГОСТ

Різниця між ОСТ від ГОСТ

Турбота про безпеку споживача - важлива частина державної політики. ОСТи та ДСТУ покликані захистити ринок і кінцевого покупця від недобросовісних виробників, продукція яких не відповідає вимогам якості. Як відрізнити зазначені технічні документи і в яких сферах вони діють?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ОСТ - галузевий стандарт, який встановлює вимоги до якості продукції в будь-якої конкретної галузі. Вони розробляються в тих сферах діяльності, де ГОСТи відсутні, або їх вимоги потребують уточнення. Дотримання ОСТів в межах певної сфери та суміжних галузей обов'язково.

ГОСТ - в широкому сенсі це державний стандарт, прийнятий Держстандартом або Держбудом Росії, у вузькому - нормативний акт, що встановлює вимоги до якості і видам продукції, сировини, послуг в певній сфері діяльності, і обов'язковий для виконання всіма учасниками ринку . В даний час, у міру формування Митного простору, ГОСТи замінюються технічними регламентами.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, основна відмінність між даними поняттями полягає в сфері їх дії. Якщо положення і вимоги ГОСТу обов'язкові для всіх учасників ринку, то ОСТ поширюється лише на конкретну галузь діяльності і суміжні з нею сегменти.Варто зауважити, що ГОСТ приймається Держстандартом або Держбудом РФ, в той час як ОСТ - галузевим державним органом. Таким чином, галузеві стандарти або розширюють, уточнюють ГОСТи, або поширюються на сферу, де єдиних вимог на рівні держави поки не сформовано.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сфера дії. ГОСТ поширюється на територію всієї держави або декількох країн, ОСТ - на конкретну галузь.
  2. Порядок прийняття. ГОСТ приймається Держстандартом або Держбудом РФ, в той час як ОСТ - галузевим державним органом.
  3. Супідрядність. ГОСТи є первинними документами, ОСТи повинні повністю узгоджуватися з їхніми положеннями й не порушувати їх.
  4. Тип продукції. ГОСТи встановлюються на продукцію, яка підлягає державній сертифікації, ОСТи - на продукцію, яка в такий сертифікації не потребує.