Різниця між ГРВІ про ГРЗ

Різниця між ГРВІ про ГРЗ

Щороку Пані Осінь радує нас не тільки красивими пейзажами в'янучої природи, а й частими захворюваннями в вигляді ГРЗ і ГРВІ. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому ж різниця між двома цими термінами. ГРЗ - це гостре респіраторне захворювання, ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція. Як ви самі можете помітити, різниця між цими двома поняттями закладено в їх назві. Якщо у випадку з ГРЗ мається на увазі захворювання, викликане будь-якою інфекцією (вірусної, бактеріальної, микоплазменной, атипової), то у випадку з ГРВІ є уточнення - це захворювання викликане вірусною інфекцією.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Отже, відповідно до міжнародної класифікації захворювань, до ГРЗ прийнято відносити все інфекції дихальних шляхів, незалежно від їх етіології, в тому числі і вірусну (ГРВІ). У більшості випадків шлях передачі ГРЗ - повітряно-крапельний, саме тому захворювання поширюється досить швидко, а в деяких випадках може навіть викликати епідемію. Найбільш частими симптомами при цьому є нежить, біль у горлі, слабкість, підвищення температури тіла, іноді кашель і сльозотеча. Лікування захворювання найчастіше симптоматичне і спрямоване воно на відновлення захисних сил організму, які повинні активізуватися на боротьбу з інфекцією.Найчастіше використовуються противірусні препарати, жарознижуючі, льодяники і спреї для зняття болю в горлі, а також кошти від кашлю і вітаміни.

На відміну від ГРЗ, ГРВІ - це більш точний діагноз, але він також відноситься до інфекцій верхніх дихальних шляхів. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Вірусна інфекція вважається більш шкідливою, ніж бактеріальна або грибкова, саме тому вона вражає більше 80% людей, що побували в контакті з пацієнтом. Виробити стійкий імунітет до вірусів не може практично жоден живий організм, а причиною тому є їх постійна мутація. Тільки начебто організм пристосувався і виробив захист проти вірусної інфекції, як раптом вірус змінюється і людський організм виявляється абсолютно беззахисним перед маленьким "врединой". Симптоми захворювання схожі з ГРЗ, хіба, що вони бувають більш яскраво вираженими і впоратися з ними набагато складніше. Лікування ГРВІ - симптоматичне: жарознижуючі, антигістамінні засоби можуть призначатися пацієнтові в комплексі з противірусними препаратами.

до змісту ↑

Порівняння

Відрізнити ГРВІ від ГРЗ бактеріальної етіології на ранньому етапі не зможе ні початківець терапевт, ні доцент, ні навіть професор наук, настільки схожою буває їх симптоматика. Саме тому в багатьох медичних установах пацієнтам з подібними симптомами ставиться діагноз ГРЗ. Ніякої помилки в цьому немає. Щоб встановити, чи має захворювання вірусну етіологію, пацієнту доведеться пройти ряд досліджень, в тому числі і аналіз крові на парні сироватки, який з максимальною точністю підтвердить, чи є вірус в крові у пацієнта.І все було б досить просто з постановкою діагнозу, але результат цих досліджень (до речі, досить дорогих!) Буде готовий приблизно через тиждень з моменту його взяття. За цей термін більш 90% пацієнтів встигають поправитися і вийти на роботу. Так, що особливого сенсу в таких дослідженнях немає. Залишається ще 10% населення, які не встигають поправитися за тиждень в результаті лікування. Найчастіше в таких випадках мають місце найрізноманітніші ускладнення бактеріальної і вірусної інфекції.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. ГРЗ - це гостре респіраторне захворювання, діагноз ГРВІ - це теж гостре респіраторне захворювання, але з уточненням, що воно має вірусну етіологію.
  2. За негласним правилом всі випадки інфекцій верхніх дихальних шляхів прийнято відносити до ГРЗ. Діагноз ГРВІ лікар може поставити тільки в тому випадку, якщо є результати обстеження або в тому випадку, коли захворювання набуває масового характеру.
  3. Симптоми ГРЗ характерні для будь-якої респіраторної інфекції. Симптоматика ГРВІ має більш виражений характер.