Різниця між ортопедичними матрацами і звичайними

Різниця між ортопедичними матрацами і звичайними

Зручні матраци - одна з головних складових здорового сну, тому як незручна і нерівна ліжко може істотно вплинути на стан нашого хребта і на організм в цілому. Тому і були придумані спеціальні ортопедичні матраци, ефективність яких доведена багатьма провідними фахівцями планети. На перший погляд вони нічим не відрізняються від звичайних, однак насправді різниця між ними дуже істотна, особливо з точки зору функціональності.

Зміст статті

 • Звичайний матрац
 • Ортопедичний матрац
 • Відмінність
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Звичайний матрац

Варто зауважити, що звичайний матрац має багатовікову історію: вченим вдалося виявити в Південній Африці модель, вік якої приблизно 77 тисяч років. Звичайно, з часом зовнішній вигляд і функціональність матраців зазнавали певні зміни, але їх завдання від цього не змінювалася - вони повинні забезпечувати комфортне лежання людині. Їх набивають різними матеріалами, але частіше за все мова йде про волосі, вовни і Мочалов. Що стосується написання, то в російській мові слово можна писати по-різному: з "з" на кінці і з "ц" - обидва варіанти будуть правильними, хоча в словнику Даля дане слово прописано як "матрац".

до змісту ↑

Ортопедичний матрац

Як відомо, ортопедичний матрац вважається медичним виробом, і перед покупкою рекомендується попросити продавця пред'явити відповідний сертифікат.Якісний ортопедичний матрац просто незамінний в сучасних умовах, коли більшість людей мають певні проблеми з хребтом. Ці медичні вироби не просто забезпечують комфортне лежання і здоровий сон, вони знімають втому м'язів, набряки, стимулюють циркуляцію крові. Ортопедичні матраци - прекрасний засіб для профілактики остеохондрозу та інших захворюваннях, пов'язаних з нерівністю хребта. Одним з головних елементів є пружинний блок, який може витримати навіть дуже сильні навантаження, але при цьому зберігається підвищений комфорт. Кількість пружин в виробі може досягати тисячі (!) Штук на один квадратний метр, і при цьому кожна з них відрізняється високою міцністю і пружністю.

до змісту ↑

Відмінність

Вже з визначення можна було здогадатися, що між звичайним матрацом і ортопедичним багато відмінностей. Але щоб читачеві було зручніше бачити ознаки відмінності, перерахуємо їх по пунктам:

 • Ортопедичний матрац - перш за все, медичний виріб. Його основна функція полягає у відновленні організму.
 • Як не дивно, але ортопедичний матрац жорсткіше звичайного, проте це ніяк не відбивається на його комфорт. Плюс він здатний підтримати всі частини тіла, на відміну від звичайного матраца (він підтримує лише стегна і плечі).
 • Звичайні матраци продаються практично скрізь, в той час як ортопедичні моделі реалізуються лише в спеціалізованих магазинах. Звичайно, найкраще купувати медичні матраци там, де є великий вибір продукції, плюс обов'язково варто переконатися в наявності у продавців сертифікат. Без нього ви ризикуєте купити звичайний матрац, позбавлений медичного ефекту, за високою ціною.
 • Також відразу кидається в очі вартість: звичайні матраци коштують дешевше. Але варто розуміти, що якщо виникла необхідність в ортопедичному матраці (наприклад, у вас діагностовано остеохондроз), то економити не варто ні в якому разі.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Ортопедичний матрац - це в першу чергу медичний виріб, яке має відповідний сертифікат.
 2. В жорсткості (звичайний матрац м'якше).
 3. Звичайні матраци можна купити практично скрізь, ортопедичні тільки в спеціалізованих магазинах.
 4. В ціні. Вартість ортопедичного матраца вище.