Різниця між орденом і медаллю

Різниця між орденом і медаллю

Вручення орденів і медалей є особливим видом заохочення і свідчить про визнання заслуг людини перед державою в області своєї професійної діяльності. Ці нагороди мають різний ступінь значущості, в залежності від якої їх володар отримує певні привілеї в суспільстві.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Орден - нагородний знак особливого зразка, який вручається представленому до нагороди особі за виняткові заслуги в державній та військовій службі, політичної і громадської діяльності, науці, мистецтві, або спорті.

Орден може бути державної, відомчої або громадською нагородою.

Медаль - відзнаку за особливі заслуги в певній галузі народного господарства, науки, мистецтва і спорту. Нагородні медалі вручаються в якості морального заохочення; сувенірні - як пам'ятний знак на честь важливої ​​історичної або культурної події.

до змісту ↑

Порівняння

Традиція вручати ордени пов'язана з історією середньовічних лицарських кланів, кожен з яких мав назву орденом, мав власний геральдичний знак у вигляді герба і був організований відповідно до суворої лицарської ієрархією. Члени ордена мали право носити нагрудний знак як символ приналежності до однієї з його ієрархічних ступенів.

Сучасний орден як знак відмінності втратив первісне значення, але придбав нове: він став вищою формою морального заохочення громадян, що не залежить від їх соціального статусу.

Нагородна медаль теж має свою історію. За старих часів відзначилися в битві воїнів і виявили доблесть в государевої службі представників вищого стану шанували золотою або срібною гривнею, яку носили на ланцюжку у вигляді медальйона. Жалувана гривня, або медаль, ставала свідченням високого становища власника і могла бути використана замість грошей, тому що представляла собою ювелірну цінність.

У сучасній системі нагородження медаль вручається за героїзм, видатні заслуги, а також в пам'ять про події, перемоги, ювілейні дати.

Медаль має круглу форму з барельєфним зображенням, в якому символічно зафіксований привід нагородження. Вона з'єднується з колодкою певного зразка і кріпиться до одягу спеціальним затискачем або за допомогою шпильки.

Медаль за відвагу. СРСР

Медалі бувають нагородні, ювілейними і сувенірними. До нагородних відносяться медалі, які вручають за участь в бойових діях, за трудові досягнення, героїчні вчинки, спортивні перемоги. Сувенірні медалі дарують почесним членам корпоративних організацій, учасникам урочистостей з приводу будь-яких важливих подій, членам делегацій. Вручення ювілейних медалей пов'язано зі знаменними датами.

Орден - більш висока, ніж медаль, нагорода. Їм нагороджують за виняткові заслуги, одночасно привласнюючи орденоносцю певні привілеї. Разом з орденом вручається нагородна грамота або орденська книжка.Це документи державного зразка, які дають право на його носіння.

Орден мужності. Російська Федерація

Орден нового зразка, прийнятого в європейській нагородної системи, має одну або кілька ступенів, тому, на відміну від класичного ордена, може вручатися одній особі кілька разів. Вручення більшості сучасних орденів не має соціальних обмежень.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Орден - більш висока, ніж медаль, нагорода.
  2. Медаль вручають за особливі заслуги в певній галузі діяльності; орденом нагороджують за виняткові заслуги і досягнення.
  3. Історія ордена пов'язана з виникненням лицарських орденів, члени яких були пов'язані спільним обітницею і спільною метою. Медаль в середні століття вручалася як цінний подарунок, знак особливої ​​прихильності і символ високого становища.
  4. Медаль має круглу форму з барельєфом на лицьовій стороні. Орден традиційно виконується в більш складному дизайні.
  5. Орден, на відміну від медалі, може мати кілька ступенів.