Різниця між оперою і балетом

Різниця між оперою і балетом

Балет і опера - два великих театрально-музичних жанру. Потрапити на багато з відомих театральних постановок мріють меломани в різних країнах світу. І у балету, і у опери є свої цінителі і любителі. А чи знаєте ви, в чому принципова відмінність опери та балету? Спробуємо знайти відповідь на це питання.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Опера - вид мистецтва, який використовує засоби музичної драматургії, переважно вокал.

Балет - вид мистецтва, зміст якого втілюється в музиці і хореографії.

до змісту ↑

Порівняння

Про головну відмінність опери від балету може, мабуть, сказати навіть дитина. В опері - співають, а в балеті - танцюють. Ну або, якщо бути більш точними, в опері художній задум втілюється за допомогою співу, а в балеті - за допомогою танцю, пластики. І спів в опері, і танець в балеті розкривають канву сюжету, окреслють ліричних почуттів героїв. В оперному спектаклі можуть бути присутніми елементи балету.

Опера

В опері самостійна вокальна партія артиста називається арією, а в балеті сольний танець іменується варіацією. Балетна варіація, як і оперна арія, допомагає окреслити портрет героя постановки, сприяє розумінню його характеру і вчинків.

Крім солістів, в опері може брати участь і хор. Роль "масовки" в балеті виконує кордебалет, танці якого вносять в дію різноманітність.

Для опери дуже важливий речитатив - музичне, інтонаційне наслідування людської мови, схоже на декламацію. Він нерідко пов'язує окремі номери в єдине ціле. У балеті подібну роль відіграє пантоміма - коли актори немов розмовляють один з одним рухами, жестами, передаючи таким чином суть того, що відбувається глядачам.

Музика опери записується нотами. Рухи в балеті, які придумав режисер-балетмейстер, фіксуються на папері за допомогою хореографічної нотації.

Балет до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. В опері художній задум автора втілюється за допомогою співу, а в балеті - за допомогою танцю.
 2. Опера зародилася раніше балету: опера в XV столітті, балет - в XVI.
 3. Основним оперним мовою є італійська, більшість термінів у балеті - французькі.
 4. В опері можуть бути присутніми елементи балету (хореографія).
 5. В балеті важливу роль відіграє пантоміма, в опері - речитатив.
 6. "Масовка" в опері - це хор, в балеті - кордебалет.
 7. Сольний спів в опері - арія, сольний танець в балеті - варіація.
 8. В опері музика записується нотами, в балеті руху фіксуються на папері за допомогою хореографічної нотації.