Різниця між Омез і омепразол

Різниця між Омез і омепразол

Хвороби шлунка на сьогоднішній день вважаються одними з найбільш поширених недуг. Нездорова їжа, порушена екологія та постійні стреси впливають на нас не найкращим чином, а тому така проблема спостерігається практично у всіх країнах світу: від неї страждають і дорослі, і діти. На боротьбу з цією недугою кинуто безліч сил, сучасна медицина в співробітництві з фармакологією розробляє нові і нові засоби, які покликані полегшити стан пацієнтів, які страждають виразкою шлунка, гастритами, езофагітами, панкреатити та іншими кислотозалежних захворювань, пов'язаними з підвищеним синтезом агресивної соляної кислоти клітинами шлунка . І одним з них є Омепразол (або Омез). Сьогодні ми спробуємо з'ясувати, в чому ж різниця між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Омепразол - активна діюча речовина ліків з групи інгібіторів протоновой помпи I-го покоління. При попаданні в наш організм воно швидко рухається в кіслотопродуцірующей клітини слизової оболонки шлунка. Накопичуючись в цих клітинах, препарат уповільнює вироблення соляної кислоти, в результаті знижується рівень кислотності в шлунку. А відсутність кислого середовища - це відмінні передумови для відновлення слизової, для загоєння ерозій і для рубцювання виразок, а також для ефективного впливу антибіотиків на мікроби Helicobacter pylori.Омепразол дозволяє досить швидко купірувати симптоми захворювання, збільшити ступінь загоєння слизової і знизити ймовірність розвитку шлункової кровотечі.

Оригінальним препаратом, до складу якого було включено омепразол, є дорогий Лосек (виробник - Astra). Він був випущений на фармакологічний ринок ще в 1989 році. У зв'язку з його прекрасним клінічним ефектом інші фармацевтичні компанії стали створювати свої ліки - своєрідні копії (дженерики) Лосек. До теперішнього дня їх перелік в аптеках вражає різноманіттям: Ультоп, Цісагаст, зероцід, Хелол, Омітокс, Омізак і ін. У назві деяких дженериків присутній найменування діючої речовини: омепразол-Акрі, омепразол-Сандоз, омепразол-АКОС, омепразол-Ріхтер та ін . Всі вони з успіхом використовуються в медичній практиці.

Омез - один з численних дженериків (аналогів) Лосек індійського виробництва (продукція фірми Sofarimex Industria Quimica and Farmaceutica). Так само як і Лосек, він випускається у вигляді капсул (відрізняючись різноманіттям дозувань - 10, 20 і 40 мг), які потрібно ковтати, і розчину для крапельниць.

до змісту ↑

Порівняння

Омез - препарат-дженерик, де омепразол є активно діючою речовиною. Але фахівці стверджують, що зміст активно діючої речовини в аналогах і в оригінальному препараті може відрізнятися. У дженерики включено більше дешевих допоміжних речовин (титану діоксид, натрію гідрофосфат, сахароза, натрію лаурилсульфат та ін.), Тому вони дещо повільніше досягають своєї максимальної концентрації в крові і швидше виводяться з організму людини. Але такі ліки зазвичай більш бюджетні порівняно з оригінальними препаратами.

Однак повсюдне застосування аналогів Омепразолу, включаючи Омез, в медичній практиці доводить їх ефективність. Як оригінальний препарат, так і його аналог вельми швидко проникають в слизову оболонку шлунка і потім абсорбуються з шлунково-кишкового тракту в кров, досягаючи там максимальної концентрації протягом години. Препарати Омепразолу показані при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, при рефлюкс-езофагіту, при ерозивно-виразкових ураженнях шлунка та дванадцятипалої кишки, при синдромі Золлінгера - Еллісона. Також в сучасній медичній практиці Омепразол часто використовується для захисту шлунка при прийомі нестероїдних протизапальних препаратів, які дратівливо впливають на слизову шлунка і часто призводять до утворення гострих виразок та ерозій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Омепразол - активна речовина. Омез - препарат, що містить омепразол.
  2. Омез є не оригінальним, а аналоговим ліками, тому його діюча речовина трохи повільніше досягає своєї найбільшої концентрації в крові і швидше виводиться з організму людини (у порівнянні з оригінальним лікарським засобом - Лосек).
  3. Омез відрізняється бюджетною ціною.