Різниця між омбре і Шатушь

Різниця між омбре і Шатушь

Мода на природність, відсутність навмисного прикрашення дісталася і до волосся. Зараз кращий якомога більше натуральний колір, проте добитися його простим фарбуванням нелегко. У природному вигляді волосся не бувають одного і того ж відтінку - вони трохи світліше на кінцях, темніше біля коріння, трапляються вигорілі пасма. Досягти такого ефекту допомагає складне фарбування шевелюри. Існує кілька його видів, наприклад омбре і Шатушь. Ці методи досить схожі, їх не дивно сплутати. Але досвідчений майстер, знаючи, в чому відмінність між омбре і Шатушь, не допустить такої помилки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Порівняльна таблиця

Визначення

Омбр - це забарвлення волосся в два кольори, що плавно переходять один в інший. У його класичному варіанті коріння залишаються натуральними або трохи затемняются, а кінчики набувають більш світлий відтінок. Це створює ефект волосся, вигорілих на сонці. Кордон між двома тонами може бути м'якою і розмитою для натуральності. Втім, нерідко її роблять чіткої і помітною, такі стилістичні новації залучають сміливих дівчат. Омбр - відмінний варіант для тих, хто хоче змінити колір зачіски, зробити його більш яскравим і помітним, але не готовий до радикальної перефарбуванню. Цей варіант хороший для довгих і середньої довжини волосся досить темного тону.На короткій шевелюрі його не роблять. Одне з безперечних переваг подібного методу - не потрібно кожні два тижні підфарбовувати коріння, вони будуть виглядати природно навіть в відросло вигляді.

Шатушь - це вид мелірування, покликаний зробити колір волосся більш реальним. При правильному його виконанні фарбуються пасма різної товщини і в різних місцях, і не прямо біля коріння, а з відступом. На відміну від звичайного мелірування, фольга не використовується. Щоб не було чіткої лінії між різними кольорами, пасма перед фарбуванням начісуються, а сам фарбувальний склад розтушовується. Втім, Шатушь роблять і без начісування, але правильна растушевка фарби вимагає неабиякого майстерності. Завдяки такій техніці волосся виглядають природно, як ніби сама природа висвітлити окремі локони. До того ж подібне мелірування робить зачіску більш об'ємною.

до змісту ↑

Порівняння

Хоча обидві ці техніки служать одній меті - створенню натурального кольору, вони аж ніяк не ідентичні. Тому розберемося, чим відрізняється омбре від Шатушь.

Зона фарбування

Головна відмінність омбре від Шатушь - зона фарбування. Якщо перший метод передбачає тонувати кінці волосся приблизно на одному рівні, то при другому пофарбовані пасма розташовуються хаотично.

Використання квітів

Омбр може виконуватися в яких завгодно кольорах, воно йде від ефекту вигорілого волосся - дуже популярні світлі коріння і темні кінці, а також застосування яскравих відтінків.

Шатушь залишається більш консервативним у використанні натуральних тонів - темних ближче до коріння і світлих ближче до кінчиків - і основною метою має надання максимальної природності.

Методика

В техніці Шатушь пасма перед фарбуванням начісуються, завдяки чому відбувається розтягнення кольору по довжині і забезпечується м'який градієнт.

Фарбування омбре обходиться без таких надмірностей, хоча і воно вимагає від майстра вміння і акуратності.

Незважаючи на всі відмінності, слід зазначити і головне схожість: обидва ці техніки ще довго будуть популярні при створенні модного образу.

до змісту ↑

Порівняльна таблиця

Омбр Шатушь
Забарвлюються кінці волосся Забарвлюються деякі пасма
Кордон квітів чітка або плавна Кордон квітів завжди плавна
Використовуються будь-які кольори Використовуються кольору, близькі до натуральних
Волосся фарбуються в два тони Можна застосовувати кілька різних за насиченістю відтінків
Більш проста техніка Метод вимагає високої майстерності