Різниця між оливками і маслинами

Різниця між оливками і маслинами

Оливки і маслини - це плоди оливкового дерева. Для багатьох людей існує трудність в розрізненні цих кісточкових, у виборі того чи іншого продукту для приготування страви, у встановленні його корисності.

Спробуємо розібратися, в чому ж відмінність оливок від маслин. Оливки - це плоди оливкового дерева. Але що тоді називають маслинами? Слово "маслина" походить від слова "масло", так як зрілі оливки дуже маслянисті. 97% всіх оливок використовується для приготування масла. Визначення "маслина" існує тільки на території Росії і СНД. У країнах-виробниках плоди будь зрілості і сорти називають оливками, додаючи лише, якого вони кольору.

Зміст статті

  • Колір
  • Консервування
  • Різноманітність продукції
  • Смак
  • Користь оливок і маслин
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Колір

Існує припущення, що оливки - це недостиглі яскраво-зелені плоди, в той час як маслини - це повністю доспілі оливки, які придбали темно-фіолетового відтінку. Насправді і оливки, і маслини - це недозрілі зелені плоди оливкового дерева, а чорний колір маслини набувають в процесі хімічної обробки. Слід додати, що не всі оливки змінюють колір при консервуванні, а лише плоди сорту Халкідікі.

Крім того, існують сорти оливок, які при визрівання стають практично чорними, але оливки, які продаються в банках під назвою маслини, до них не мають ніякого відношення.

до змісту ↑

Консервування

Необроблені як недостиглі, так і повністю доспілі оливки мають неприємний гіркуватий смак. Для того щоб вони стали такими, як ми звикли, їх протягом півроку вимочують у солоній воді. Але так як цей спосіб займає багато часу, а виготовлення оливок і маслин поставлено на потік, сучасні виробники обробляють плоди за допомогою стабілізатора і окису. Відмінність зелених оливок від чорних маслин складається тільки в тому, що хімічний вплив на них дещо менше, в той час, як склад консерванту однаковий.

до змісту ↑

Різноманітність продукції

Існує величезний вибір консервованих фаршированих оливок, але при цьому немає жодного виду фаршированих маслин. Справа в тому, що смак маслин істотно псується при додаванні всередину їх будь-якого наповнювача, в той час як оливки стають тільки більш пікантними. Тому маслини зустрічаються тільки з кісточками, без кісточок, і половинками. Оливки ж бувають фаршировані лимоном, апельсином, лососем, анчоусами і так далі.

до змісту ↑

Смак

Смак оливок залежить, перш за все, від їх сорту, але, як правило, маслини володіють більш м'яким, але насиченим смаком, в той час як оливки гостріші і різкі. У будь-якому випадку, ваш вибір залежить від ваших уподобань.

до змісту ↑

Користь оливок і маслин

Якщо порівнювати маслини і оливки, вироблені за старовинними рецептами за допомогою лише натуральних консервантів, то, без сумніву, оливки в безліч разів корисніше маслин. Однак на сьогоднішній день, такий спосіб виготовлення є скоріше винятком, а значить користь тих і інших практично однакова.І оливки, і маслини містять велику кількість білка, клітковини і вітамінів і є вкрай корисними для профілактики інфаркту, шлунково-кишкових захворювань, хвороб печінки, ракових пухлин.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття "маслина" існує тільки на пострадянському просторі. Власне, це і є основною відповідь на питання, чому маслини відрізняються від оливок.
  2. Маслини - це певний сорт оливок, який при консервуванні змінює свій колір з зеленого на чорний під впливом хімічних речовин.
  3. Тільки оливки можуть начиняти різними складами, смак маслин при фарширування псується.
  4. Консервовані оливки і маслини однаково корисні, виняток становить лише оливки, засолені в морській воді без додавання стабілізаторів, користь яких у багато разів більше.