Різниця між Ольгою і Тетяною в романі "Євгеній Онєгін"

Різниця між Ольгою і Тетяною в романі "Євгеній Онєгін"

Про Тетяну Ларіної, улюбленої героїні А. С. Пушкіна, читач знає набагато більше, ніж про її сестрі Ользі. Ці образи який антиподи, але вони настільки точно відображають ставлення автора до ролі жінки в дворянському суспільстві, що сприймаються лише в зіставленні, менш вигідному для Ольги, ніж для Тетяни.

Зміст статті

  • Про персонажах
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Про персонажах

Ольга Ларіна - літературний персонаж роману у віршах "Євгеній Онєгін", молодша сестра головної героїні твору Тетяни Ларіної, типова представниця дворянського середовища, яка успадкувала її мораль і моральні цінності.

Тетяна Ларіна - головна героїня роману, що стала втіленням найкращих людських якостей і моральним ідеалом поета, наділив її винятковими достоїнствами і цілісністю характеру.

до змісту ↑

Порівняння

Вони майже однолітки, виховані в однакових умовах, оточені любов'ю і турботою близьких.

Але Ольга росла звичайною дівчинкою, трохи розпещеною, проте життєрадісною, з жвавістю сприймає навколишній світ у всіх його проявах.

Тетяна з ранніх років відрізнялася замкнутістю, не любила гучних ігор і розваг, із задоволенням слухала розповіді няні про старовину, зачитувалася романами Річардсона і Руссо, мріяла про романтичне кохання і чекала свого героя.

Зустріч з Євгенієм Онєгіним потрясла Тетяну і пробудила в її недосвідченому серце глибоке почуття. Любов розкрила в ній незвичайну силу характеру, виховала почуття власної гідності, змусила мислити, аналізувати, приймати рішення.

Простота і щирість Тетяни не сприймаються як слабкість. Зберегти ці якості в фальшивому пишноті палаців, з однаковою байдужістю сприймаючи світську лестощі і пихате зарозумілість вищого світу, могла тільки неабияка жінка. Саме такий через роки побачив її Євгеній Онєгін, що не розглянув в юної Тетяні душевної тонкощі і самовідданої готовності розділити з ним будь-яку долю.

Ольга теж здатна любити, але її почуття до Володимира Ленського не відрізняється ні глибиною, ні драматизмом. Вона схильна до кокетування і з задоволенням приймає залицяння Онєгіна, який вирішив досадити своєму другові за незручну ситуацію, в якій йому довелося пояснюватися з Тетяною, відповівши відмовою на її наївне визнання.

Загибель Ленського ненадовго затьмарила Ольгу: через рік вона вийшла заміж і покинула рідну домівку цілком щасливою.

Заміжжя Тетяни стало зваженим кроком: не маючи надії на відповідне почуття Онєгіна, вона дала згоду людині з незаперечними перевагами. Чи не багатство, не світський блиск, а честь чоловіка вона навчилася цінувати і берегти понад усе, незважаючи на душевну драму, героєм якої так і залишився Євгеній Онєгін.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тетяна - глибока натура, що володіє силою характеру і твердою волею. Ольга сприймає життя поверхнево, легко переносить потрясіння і занадто цінує задоволення.
  2. Тетяна багато читає, думає, аналізує.Ольга любить розваги, без тіні сумніву приймає чоловічі залицяння і не проявляє схильності до серйозної оцінки своїх вчинків.
  3. Для Тетяни любов - випробування душевних сил. Для Ольги - романтичне почуття, яке не залишає по-справжньому глибокого сліду в її душі.
  4. Тетяна - яскрава особистість, її гідності визнає вимогливе світське суспільство. Ольга - одна з багатьох, нічим, крім зовнішності і легкого вдачі, що не привертає уваги оточуючих.