Різниця між найдавнішими людьми і тваринами

Різниця між найдавнішими людьми і тваринами

Сучасна система освіти, на відміну від радянської, підносить учням три версії походження людини: теософіческіе або божественну, космічну і традиційну еволюційну, виписану самим Чарлзом Дарвіном.

Зміст статті

  • Найдавніші люди
  • Тварини
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Найдавніші люди

Якщо слідувати науковим дослідженням всіх послідовників англійського біолога, то еволюція людей почалася 20 мільйонів років назад від предків, загальних з сучасними людиноподібними мавпами. Рід Homo налічує приблизно 2, 5 мільйона років, стартувавши з австралопітека і Homo erectus, він же людина прямоходяча.

Австралопитеки не є стовідсотково визнаними всій наукового братією предками роду людського. Дехто вважає їх тупикової гілкою. Але віднесені ці істоти до Родині Гомінід, загону Приматів, нарівні з людьми, горилами і орангутангів. Основна ознака, що говорить про те, що перед вченим лежать останки саме австралопітека, а не мавпи, є здатність до пересування на двох кінцівках і обсяг мозку, що не перевищує 800 см ³.

Австралопитеки

Австралопитеки мали слабо розвинені щелепи, у них не було іклів. Дані гомініди мали сформовану кисть, орієнтовану на хапання, з відокремленим від решти фаланг, великим пальцем.Звід стопи і будова таза говорить про те, що вони пересувалися вертикально до поверхні землі. Зростання істот дорівнював в середньому 130 см, але був присутній яскраво виражений статевий диморфізм. У самців на черепі був знайдений кістяний гребінь, такий же, який є у самців нинішніх горил. Рівень інтелекту австралопітека дорівнював мавп, вони не полювали на тварин і мінімально використовували знаряддя праці.

Версія про те, що Homo erectus є найдавнішим людиною, має більше прихильників в наукових колах. Він з'явився 1, 8 мільйонів років тому і швидко поширився по території Африки і Євразії. Людина прямоходяча мав середній зріст, рівний 168 см, і пересувався виключно на двох ногах. Форма черепа гомініда подібна сучасній людині, але його цефало-коробка складалася з потовщених кісток, зі зменшеною лобової кісткою, виступаючими надбрівними дугами і нівелювати підборіддям. У таку черепну коробку поміщає понад 1200 см³ мозку. Людина прямоходяча самостійно виготовляв зброю, полював на тварин і шив з їхніх шкур одяг. Жили Homo erectus в печерах, готували їжу на вогні, а при нагоді не гребували канібалізмом.

до змісту ↑

Тварини

Тварини - це величезна Царство, в яке входить 35 типів живих істот. Людина зі своїми предками належить лише до одного з них - типу Хордових. Тварини є обов'язково еукаріотамі і багатоклітинними організмами. Практично всі вони гетеротрофи, тобто живуть за рахунок органічних сполук. Більшість тварин можуть активно пересуватися. Винятком є ​​губки і туніціновие покривники. Типовими представниками царства тварин можуть вважатися павуки і корови, акули і черви, медузи і орли.У сучасному світі налічується близько 50 мільйонів (!) Видів тварин.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Більшість представників Царства тварин не має хорди. Найдавніші люди, як представники Типу хордових, володіли еластичною спинний скелетної віссю, вміщає нервову тканину.
  2. Кількість видів і особин тварин набагато перевищує кількість різновидів найдавніших людей.
  3. Значна кількість тварин сьогодні благоденствує на Землі, найдавніші люди вже вимерли і доходять до нас лише у вигляді фрагментів, відбитків або муміфікованих тканин.
  4. Якщо винести сучасного Людини за межі його таксона і розглядати окремо, як це прийнято в біології, то найдавніші люди опиняться вершиною еволюційної піраміди царства Тварин, самими інтелектуальними і розвиненими істотами.
  5. Тільки стародавні люди серед усього розмаїття царства Тварин при забезпеченні своїх гетеротрофних нахилів використовували сторонні і оброблені "спецзасоби" - кам'яне зброю, відповідні кістки і уламки гірських порід.