Різниця між масляною і сухий пастеллю

Різниця між масляною і сухий пастеллю

В числі найпопулярніших видів пастелі - масляна і суха. У чому особливості відповідних її типів?

Зміст статті

  • Що таке масляна пастель?
  • Що таке суха пастель?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке масляна пастель?

Даний вид пастелі має в своєму складі сполучна речовина на основі мінерального масла. Фарба на поверхні після його висихання - досить гладка, тобто матовість не характерна для малюнків на основі олійної пастелі. Однак, як відзначають любителі малювання, картинки з використанням відповідного речовини виходять зазвичай дуже яскравими.

Розглянутий тип фарби зручний тим, що його частки не прилипають до рук художника, навколишніх предметів, дозволяють зберігати чистоту в приміщенні при малюванні.

Масляна пастель - універсальний матеріал. Він підходить для малювання на самих різних поверхнях, може застосовуватися для створення малюнків на зовнішніх частинах будівель. Даний вид пастелі розтушовувати необхідно, як правило, з використанням розчинників, а також спеціального пензлика.

до змісту ↑

Що таке суха пастель?

Суха пастель - різновид відповідної фарби, яка має в своєму складі тверде сполучна речовина. Наприклад, декстрин. Суха пастель найчастіше випускається у вигляді спеціальних олівців або ж крейди.Залежно від відсотка сполучного речовини вона може бути класифікована як м'яка або тверда. Деякі різновиди пастелі містять вкрай невелика кількість сполучного речовини: такого типу фарба характеризується найвищим ступенем м'якості.

Суха пастель, що відноситься до м'яких різновидів, дозволяє малювати досить товстими мазками. Фарба на поверхні часто має матовість, що обумовлено включенням до багатьох типи пастелі крейди. Використовуючи м'яку пастель, можна формувати витончену структуру зображення. Його можна швидко розтушувати, розбавити іншими квітами, як правило, без використання розчинників або інших додаткових речовин.

Тверда суха пастель дозволяє наносити на поверхню в процесі малювання істотно більш чіткі штрихи. Однак, як відзначають деякі любителі малювання, що розглядається барвник характеризується не надто високою яскравістю.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність олійної пастелі від сухої полягає в тому, що в першому типі фарб в якості сполучного речовини використовується мінеральне масло, в другому - твердий компонент (при цьому в м'яких сортах пастелі його кількість - відносно невелика).

Масляна пастель дозволяє створювати гладкі, яскраві малюнки. Суха, в свою чергу, - матові і не надто яскраві (особливо якщо мова йде про тверді типах фарби). Для розтушовування малюнків, створених з використанням олійної пастелі, як правило, потрібен розчинник. У випадку з сухою пастеллю звичайно не потрібно залучення подібного речовини.

Визначивши, в чому різниця між масляною і сухий пастеллю, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Масляна пастель Суха пастель
Має в своєму складі мінеральне масло в якості сполучного речовини Має в своєму складі в якості сполучного речовини твердий компонент
Дозволяє створювати гладкі малюнки Дозволяє створювати матові малюнки
малюнки виходять більш яскравими малюнки виходять менш яскравими
Для розтушовування малюнків, створених із застосуванням олійної пастелі, потрібно розчинник Для розтушовування малюнків, створених з використанням сухої пастелі, звичайно не потрібно рименение інших речовин