Різниця між свідоцтва про Державну реєстрацію і ГРН

Різниця між свідоцтва про Державну реєстрацію і ГРН

Кожне юридично значиме дію при реєстрації організаційно-правової форми потребує формального закріплення. Відрізнити свідоцтва про Державну реєстрацію від ГРН непросто: на перший погляд, вони означають одне і те ж поняття. Але при більш уважному аналізі різниця стає очевидною.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

свідоцтво про Державну - це основний державно-реєстраційний номер запису, який вказується при створенні юр. особи і складається з 13 цифр. У ньому, серед іншого, зашифрована номер суб'єкта РФ, на території якого внесено запис, код інспекції по податках і зборах та інші важливі дані.

ГРН - номер запису про внесення змін і доповнень до Єдиного держ. реєстру юридичних осіб (ЕГРЮЛ), індивідуальних підприємців (ЕГРІП) або про держ. реєстрації юридичної особи. Він складається з 13 цифр, збудованих в певній послідовності.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, найважливіша різниця між зазначеними поняттями полягає в їх значенні. Свідоцтво про Державну - номер державної реєстрації юридичної особи, який присвоюється тільки один раз. Відповідно, він зберігає сталість протягом усього періоду діяльності організації. ГРН - це номер кожного зміни в ЕГРЮЛ і ЕГРІП, відповідно, їх може бути кілька.

Ще одна важлива відмінність - це наявність в структурі номера коду податкової інспекції (шостий і сьомий знак).Таким атрибутом володіє тільки ОГРН, в той час як у ГРН на цьому місці - перші дві цифри порядкового номера запису. При цьому справжність обох груп номерів може бути перевірена навіть без звернення до бази, шляхом нехитрих арифметичних дій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Значення. Свідоцтво про Державну - номер, присвоєний при державній реєстрації, ГРН - при внесенні змін до ЕГРЮЛ.
  2. Обсяг. Свідоцтво про Державну додатково має в своєму обсязі код податкової інспекції, якого позбавлений ГРН.
  3. Сталість. Свідоцтво про Державну присвоюється один раз і назавжди, ГРН - кілька разів, при кожній зміні в реєстрі.