Різниця між oEM-постачанням і Retail-поставкою

Різниця між OEM-постачанням і Retail-поставкою

Вивчаючи прайси магазинів, переважно торгують комп'ютерними комплектуючими та програмним забезпеченням, всі ми стикаємося з приписочкою після повністю ідентичних назв - OEM або RTL (Retail). І ціни в цих рядках можуть істотно відрізнятися. За що доводиться платити або чим жертвувати? Спробуємо розібратися.

OEM (Original equipment manufacturer) в офіційному варіанті - позначення виробником факту складання продукту на основі сторонніх проектів і створених іншими компаніями комплектуючих. Фактично ж для російського ринку абревіатура OEM символізує мінімальну комплектацію, призначену в теорії для збирачів продуктів і подальшої реалізації. Як правило, в російських торгових мережах OEM-продукти лежать на вітринах поруч з RTL.

Retail - в перекладі з англійської саме "роздрібна торгівля". Абревіатура RTL позначає, що продукт повністю готовий до експлуатації кінцевим споживачем. У багатьох країнах тільки така форма і допускається до продажу в роздрібних торгових точках.

Раз наш ринок не настільки педантичний, подивимося на обидва ці варіанти заради оцінки вигод покупця, тобто нас з вами. OEM-постачання дуже скромна: антистатичний пакет, якщо мова йде про комплектуючих або електроніці (максимум - доданий диск з драйверами), або ж, у випадку з програмним забезпеченням, паперовий конверт з носієм (той же оптичний диск, найчастіше).RTL-поставка щедріше, хоча щедрість - поняття відносне. Але, як мінімум, є коробка, інструкція, мінімальний набір аксесуарів на зразок кабелів, болтів і перехідників, в залежності від виду продукції. Якщо товар в коробці - вже не OEM, так що відсутність в комплекті чогось потрібного і важливого - на совісті виробника.

Вінчестер. OEM

Ціна виробником на OEM і RTL встановлюється різна, так що і ми на вітринах бачимо цінники, іноді значно відрізняються один від одного. Таким чином, платимо ми за коробку і певного роду зручність експлуатації. RTL за замовчуванням дорожче.

Як правило, на OEM-поставки виробник не дає своєї гарантії або дає її на особливих умовах. Ці зобов'язання перекладаються на плечі збирачів і торгових організацій. Що стосується програмного забезпечення, то техпідтримка розробником виявляється, але ліцензійні угоди часто дійсні лише для єдиного варіанта установки. Переносити OEM-ліцензії в більшості випадків заборонено. Retail-поставки в цьому відношенні набагато лояльніше до споживача.

Також істотним для кінцевого споживача може виявитися факт, що OEM-постачання через відсутність міцної упаковки може частіше виявитися пошкодженої з вини перевізника. До того ж варто враховувати російські реалії, де за OEM дуже часто видають відбраковування або відремонтоване в сервісі.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. OEM завжди дешевше, різниця в ціні може доходити до 40%.
  2. OEM не призначена для кінцевого користувача, але на російському ринку це ігнорується.
  3. RTL істотно багатший комплектацією.
  4. На RTL дається гарантія виробника і надаються вигідні ліцензійні умови.
  5. Теоретично можливість шлюбу в постачанні OEM вище.