Різниця між цифрою і числом

Різниця між цифрою і числом

Неможливо уявити собі життя без ліку. У побуті кожен з нас зустрічає і цифри, і числа щодня, навіть не замислюючись, де працює з цифрами, а де з числами, і в чому їх відмінність.

Визначення цифри наступне: знак, прийнятий і який використовується для позначення кількості (вираженого в числовому еквіваленті). А число - це вираз кількісних характеристик в зручному вигляді, за допомогою цифр. Звідси два висновки: числа складаються з цифр і цифра має знаковими властивостями (обумовленість, впізнаваність, незмінюваність, і т. Д.). Числа також мають знаковими властивостями, так як це якась абстракція, проте вони володіють ними лише тому, що складаються з цифр. Але цифра не тільки використовується нами, як складова числа, але і як самостійний аналог числа, якщо мова йде про предмети в кількості від одного до дев'яти включно (так як цифр 10 - від нуля до дев'яти). Дані ознаки застосовні не тільки до арабських цифр, але і до римським. Аналогічно I V X L C D M - це римські цифри, а ось V I I I - це римське число, хоча понятійно в іншій системі числення йому відповідає арабська цифра 8.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Цифри - це одиниці рахунку від 0 до 9, решта - числа.
  2. Числа складаються з цифр.
  3. Цифри - це знаки, а числа - це кількісна абстракція.
  4. Цифри і числа різних систем числення настільки не збігаються, що число однієї системи може виявитися цифрою інший, а все тому, що це абстрактні, вигадані людиною поняття.