Різниця між Блокнот і wordpad

Різниця між Блокнот і Wordpad

до появи ПК людина записував свої думки на скелях, після на папері, а в середині 90-х в невелику електронну книжку або комп'ютерні файли за допомогою текстових редакторів, зразок "Notepad" ( "Блокнот") і, якщо говорити про особливо творчих користувачів, "WordPad". Власне, не завжди зрозуміло, в чому полягає основна відмінність між ними, і чи варто порівнювати ці програми? Мабуть, варто.

Прообраз блокнота з'явився ще в далекій версії "Windows 1. 0", і з того моменту не сильно змінився - в кожному черговому випуску цієї ОС він з'являється в своєму первозданному вигляді.

Основною рисою " Блокнота " є спосіб запису, який застосовується в ньому. Ця програма не допускає форматування тексту, т. Е. Таких функцій, як виділення курсивом, підкреслення, виділення жирним шрифтом, зміна кольору, автоматична підстановка абзаців, створення маркованих списків, додавання зображень і т. П.

"Блокнот" має кілька застосувань. Деякі програми, особливо - орієнтовані на роботу зі сторонніми пристроями (принтери, дисководи), зберігають різного роду звіти або використовуються параметри в файлах формату. txt. Подібного роду файли можуть бути прочитані будь-яким текстовим редактором, але найбільш простий спосіб отримати доступ до їх вмісту - відкрити їх за допомогою блокнота, оскільки блокнот є т. Н. "Легкої програмою", що не задействующей тієї кількості системних ресурсів, якого вимагають редактори на кшталт " Microsoft Office Word "та ін.Таке перервемо призначення "Notepad" - швидкий доступ до файлів. txt.

Друге і головне призначення блокнота - швидке створення записів. Іноді катастрофічно важливо записати якусь думку, інформацію, рецепт, номер телефону і що завгодно, що не завжди вдасться утримати в голові.

Іноді можна використовувати блокнот як інструмент верстки, тобто створення елементарних веб-сайтів, але це вже є досить вузькою областю.

" Wordpad " сильно нагадує "Microsoft Office Word", і якщо порівнювати їх, можна сказати, що "Pad" - це спрощена версія "Office Word". У ньому є деякі функції оформлення тексту, але лише примітивні.

"WordPad" дозволяє оформляти текст за своїм бажанням: створювати списки, виділяти фрагменти тексту, вставляти зображення, таблиці, тимчасові мітки і об'єкти з галереї Windows.

Застосування "WordPad" в своїх варіаціях не настільки різноманітно; концепція така: він розрахований для створення текстових записів з незначним візуальним форматуванням.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. "Блокнот", від відміну від "WordPad", не дозволяє форматувати текст.
  2. "Блокнот" використовується для запису текстової інформації в тому випадку, коли їй зовнішній вигляд (розмір, стиль, колір шрифту та ін.) Не має значення. "WordPad" застосовується для стандартного запису тексту.