Різниця між Північним і Південним півкуля

Різниця між Північним і Південним півкуля

В географії існує умовний поділ Землі на півкулі. Згідно зі своїм розташуванням по відношенню до екватора (розділової лінії) вони називаються Північне і Південне. Кожна півкуля має свої характеристики.

Зміст статті

  • Півкулі на карті
  • Порівняння

Півкулі на карті

Екватор оперізує Землю, перетинаючи Євразію, Африку, а також Південну Америку. Кожен з решти материків розташований цілком в одному з півкуль: Північна Америка - в Північному, Австралія і Антарктида - в Південному.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Порівняння

Розберемо по пунктах, в чому полягає відмінність Північної півкулі від Південного.

  1. Температура на полюсах. Незважаючи на свою назву, Північний полюс менш суворий в порівнянні з Південним. Чим це пояснюється? Тим, що зоною Північного полюса є океан, а зоною Південного - Антарктида. Вода знаходиться нижче за рівнем і проводить тепло, на відміну від твердого підноситься материка.
  2. Рух повітряних мас. В Південній півкулі обертання виникають циклонів відбувається за годинниковою стрілкою, а антициклонів - в протилежному напрямку. Потоки повітря в іншій півкулі крутяться навпаки.
  3. Пори року. У той час як в Північній півкулі триває теплий літній сезон, в Південному людям доводиться переживати зиму.А звичні для нас зимові місяці - це літо на іншій половині земної кулі.
  4. Фауна. В кожній півкулі є свої унікальні тварини. У Північному можна зустріти моржа, білого ведмедя, полярну лисицю. У Південному - кенгуру, колібрі.
  5. Розподіл суші і води. В Північній півкулі зосереджені великі масиви суші. Це велика частина всієї суші планети. Значну частку іншого півкулі становить вода.
  6. Чисельність населення. У чому різниця між Північним і Південним півкулею? У тому, що жителів Північної півкулі незмірно більше. У Південному проживає всього 10% населення Землі.
  7. Зоряне небо. В поле зору людей, які перебувають в Північній півкулі, знаходиться набір зірок і сузір'їв, відмінний від того, який видно жителям півдня. Зокрема, в Північній півкулі є важливий орієнтир Полярна зірка, а в протилежному півкулі таке ж значення має Південний хрест.