Різниця між неврологом і невропатолог

Різниця між неврологом і невропатолог

Іноді, коли ми відчуваємо раптовий біль в спині або проблеми зі сном, ми чітко розуміємо, що необхідно звернеться до невролога або до невропатолога. І ось тут виникає закономірне питання: "Невролог і невропатолог - а в чому взагалі різниця між ними?". Сьогодні ми спробуємо знайти на нього відповідь.

Зміст статті

  • Визначення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Невролог - це медичний працівник з вищою медичною освітою, який пройшов спеціалізацію з неврології. До компетенції лікаря-невролога входить діагностика і лікування хвороб нервової системи. До таких належать захворювання центральної нервової системи (головний і спинний мозок) і периферичної (нервові волокна). Зокрема - це пухлини спинного та головного мозку, невралгії, неврити, інсульти та інші судинні порушення головного мозку, епілепсія, енцефаліт. Якщо всі ці хвороби не супроводжуються психічними розладами і змінами поведінки, то ними займається невролог.

Термін "невропатолог" використовувався в СРСР до вісімдесятих років минулого століття, його вживали для позначення фахівця з вищою медичною освітою, який пройшов спеціалізацію з неврології. В даний час його прийнято вважати помилковим, хоча він до цих пір зустрічається в деяких друкованих виданнях.У сучасній офіційній номенклатурі медичних спеціальностей є тільки спеціальність "невролог". У зарубіжній практиці невропатолог (англ. Neuropatologist) - це фахівець з патоморфології, інакше нейрогістології. Що ж стосується зарубіжного терміна "неврологія" (neuropathology), то він відноситься до підрозділу анатомічної патології, нейрохірургії та неврології.

Отже, ми з'ясували що невролог і невропатолог - це фактично одне і те ж. На консультацію до цього фахівця можна записуватися при травмах голови, частих головних болях або запамороченнях. Консультація невролога раз в два-три місяці необхідна пацієнтам, які перенесли інсульт або передінсультний стан. Хронічне безсоння і постійна сонливість теж є приводом для звернення до цього фахівця, так само як і зміна тембру голосу, порушення зору або погіршення пам'яті. Невролог також займається лікуванням остеохондрозу, радикуліту та інших болів в хребті.

Сучасна неврологія досягла неймовірних успіхів. Сьогодні до послуг лікарів-неврологів сучасні засоби діагностики, такі як електронейроміографія, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія, лабораторні дослідження у вигляді нейрохимических і молекулярногенетіческіх аналізів. Тепер діагноз можна поставити набагато швидше, а значить, лікування захворювання буде більш ефективним.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Невролог - сучасна назва лікаря, що спеціалізується на лікуванні нервових хвороб, невропатолог - застаріле.
  2. У зарубіжній практиці невролог - лікар з нервових хвороб, невропатолог - фахівець з патоморфології нервової системи.