Різниця між нефрологом і урологом

Різниця між нефрологом і урологом

Вирушаючи на прийом до лікаря, ми часто просто прагнемо отримати допомогу і вже ніяк не замислюємося про його спеціалізації. Тим часом кожна спеціальність відповідає тільки за свій напрямок і доктор знає про нього практично все. Урологія і нефрологія - це дві суміжні дисципліни, які вивчають функції і структуру органів сечостатевої системи, а також патологічні процеси, які в них час від часу з'являються. Сьогодні ми постараємося з'ясувати, які основні функції нефролога і уролога і в чому їх відмінність один від одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Нефролог - це лікар-терапевт, який спеціалізується на проблемах нирок, в його компетенцію входить лікування таких хвороб, як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам'яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність. Саме цей фахівець спостерігає пацієнтів після пересадки нирок. Нефрологія - вузькоспеціалізована галузь медицини.

Уролог - це лікар-хірург, який займається лікуванням захворювань сечових шляхів і сечового міхура, а також "чоловічих" хвороб (імпотенції, хвороб передміхурової залози, статевого члена). В ідеалі захворювання сечостатевої сфери, які не лікуються хірургічно не входять до компетенції лікаря уролога.Але оскільки в багатьох поліклініках ставки нефролога не передбачено, то область діяльності цього фахівця значно розширюється: вона включає в себе всю сечостатеву систему у чоловіків і сечовидільну систему у жінок. До речі, операції на нирках проводяться саме урологом.

до змісту ↑

Порівняння

Нефрологія та урологія є найбільш важливими і цікавими розділами вітчизняної медицини. Нефрологія дослівно перекладається, як наука про нирці. Прийнято вважати, що нефрологія - це вузька терапевтична спеціальність, в той час як урологія включає в себе набагато більше ємне поняття, яке включає в себе науку про захворювання сечостатевої сфери у жінок і у чоловіків, науку про туберкульозному ураженні нирок і сечовидільної системи, науку про пухлини органів сечостатевої сфери.

Звідси можна зробити висновок, що нефролог - це спеціальність клінічного спрямування, яка відповідає за діагностику і лікування патологічних станів сечовивідних органів. На відміну від уролога, цей фахівець вивчає і лікує переважно ті захворювання сечостатевої системи, які вимагають виключно консервативного лікування. Спектр лікувальної діяльності лікаря-уролога досить широкий. На відміну від нефролога, він використовує, як медикаментозну терапію, так і хірургічні методи лікування, наприклад, уретроцистоскопии, уретроскопию, орхіектомією (видалення яєчка), пластичні операції на статевому члені, видалення папілом, кіст, і поліпів з сечовивідних шляхів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Нефролог - це лікар-терапевт, який займається консервативним лікуванням нирок. Уролог - це лікар, який має хірургічну спеціалізацію і займається лікуванням всієї сечостатевої сфери.
  2. Нефролог - вузька спеціалізація, уролог - ширша.
  3. Нефролог використовує тільки медикаментозну терапію, уролог успішно поєднує медикаментозні і хірургічні методи лікування.