Різниця між кольє і намистом

Різниця між кольє і намистом

Будь-яке значиме захід, будь то світський прийом або вечеря в ресторані, вимагає від дами чимало зусиль зі створення бездоганного образу. Однак навіть самий карколомний наряд в поєднанні з дорогими туфлями і дизайнерської сумочкою буде виглядати незавершеним за відсутності відповідних прикрас. Безумовно, ідеальними доповненнями до вечірньої сукні є всілякі кольє і намиста. Володіючи вишуканим і часом навіть розкішним зовнішнім виглядом, вони як не можна краще підкреслюють витонченість своєї господині. Варто відзначити, що розглянуті прикраси часто плутають між собою. І це цілком зрозуміло, адже вони мають чимало спільних рис.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Кольє

Кольє - шийна прикраса з яскраво вираженою центральною частиною у вигляді одного або декількох декоративних елементів. Є витонченим виробом, призначеним виключно для жінок. Історія кольє своїм корінням сягає в сиву давнину. Так, в кам'яному столітті люди вішали на шию своєрідні прикраси з іклів і пазурів убитих на полюванні тварин. Сам же термін "кольє" з'явився в Росії лише в XVIII столітті і вважався синонімом намиста. У той час особливою популярністю користувалися вироби з діамантовими підвісками у вигляді краплі або зірочки. Прикраса вважалося парадним і надягалось на бали і світські вечора.У 1880-і роки кольє стали доповнюватися виконаними в тому ж стилі брошками і сережками. А в XX столітті в моду увійшли вироби, інкрустовані напівкоштовним камінням з підвіскою у вигляді підкови або пасхального яйця.

Намисто

Намисто - шийна прикраса, виготовлене з дорогоцінних каменів, перлів, бісеру, монет та інших матеріалів. Прообраз даного вироби з'явився ще до нашої ери. Саме слово походить від давньоруського "Жерело", що можна перевести як "горло". На Русі в XI столітті широкою популярністю користувалися прикраси у вигляді комірів, розшиті золотом і декоровані благородними камінням. Цей виріб носилося лише з верхнім одягом і пристібається до шубі або каптані. Варто зазначити, що аж до XIX століття намиста були не особливо актуальні у зв'язку з пануванням у світовій моді пишних воланів, бантів, рюшів і жабо. Сьогодні ж для виготовлення прикрас застосовуються новітні технології та високоякісні матеріали. Найбільшого поширення на даний момент отримали намиста із золота і срібла, доповнені топазами, сапфірами, смарагдами. Втім, вироби ручної роботи з бісеру та стеклярусу також виглядають дуже стильно і симпатично.

до змісту ↑

Порівняння

Насправді два цікавлять нас прикраси мають масу схожих ознак і мінімальна кількість відмінностей. На останніх ми зупинимося більш детально. Як видно з визначення, кольє є шийною прикрасою з яскраво вираженим центральним ланкою. Всі декоративні елементи в ньому зосереджені в передній частині, тоді як ззаду часто залишається лише ланцюжок або обруч. Кольє - дороге високохудожній ювелірний виріб, виготовлене із застосуванням дорогоцінних і напівкоштовних каменів.У більшості випадків воно виконується з благородних металів і надівається на важливі заходи в комплекті з вечірнім вбранням.

Головна відмінність кольє від намиста полягає в тому, що останнім прикраса рівномірно по всій довжині. Тобто у нього відсутня чітко виражена центральна частина, а всі елементи мають рівне або наближеним один до одного розміром. Намисто далеко не завжди є дорогим виробом, виконаним за участю дорогоцінних каменів. Воно може виготовлятися з перлів, бісеру, стеклярусу, тканини, черепашок та інших доступних матеріалів. Багато умільці створюють прикраси своїми руками в домашніх умовах. Такі вироби цілком придатні для повсякденного носіння, їх допустимо поєднувати практично з будь-якими речами.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між кольє і намистом.

до змісту ↑

Таблиця

Кольє Намисто
Має яскраво виражену центральну частину Рівномірно по всій довжині
Є дорогим ювелірним виробом, виготовленим із застосуванням дорогоцінних і напівкоштовних каменів може виконуватися з доступних матеріалів Виступає доповненням до вечірнього вбрання
Придатно для повсякденного носіння, може поєднуватися з будь-якими речами