Різниця між Наталею і Наталією

Різниця між Наталею і Наталією

Наталя і Наталія - ​​ці два чудових російських імені дуже схожі між собою і, здавалося б, відрізняються лише написанням. Але чи так це насправді чи між ними існують більш глобальні відмінності? Простежимо історію виникнення даних імен.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Наталія - буденне, просторічне вживання імені Наталія.

Наталія - похідна форма від латинського слова "наталіс", церковне написання.

до змісту ↑

Порівняння

Цілком очевидно, що дані імена в першу чергу відрізняються написанням. Наталія є церковним варіантом імені, тоді як Наталя - його просторічне вживання, яке особливо прижилося в нашій країні. В основі імені лежить латинське слово natalis, що має кілька значень: рід, батьківщина, рідний, походження. Тобто початкової латинської формою вважається саме слово "Наталія", яке прийшло в російську мову в такому вигляді. Згодом в розмовній мові воно все частіше замінювалося ім'ям Наталя, яке згодом і стало офіційною формою. Наталія ж на сьогоднішній день вважається застарілим варіантом.

Скорочена форма імені Наталія - ​​Наталі. Наталю же прийнято називати Наташею. У будь-якому випадку, це однакові імена, що володіють подібними характеристиками.У сучасній інтерпретації ім'я перекладається як "різдвяна, благословенна, народжена в Різдво". Зменшувально-пестливі варіанти: Натуля, Ната, Натусик, Наталка і т. Д. Хоча ім'я Ната деякі вважають самостійним, утвореним з давньоєврейської мови і означає "подарована, дана". Також в єврейському середовищі існує чоловічий варіант імені - Натан.

Дослідники імен відзначають, що як Наталі, так і Наталії володіють безпосередністю, рухливістю і авантюризмом. Легко долають труднощі, в нелегких життєвих ситуаціях діють за заздалегідь підготовленим планом. Це любительки інтриг і природжені психологи, які мають тонку інтуїцію. Стають відданими дружинами і дбайливими мамами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Наталія є церковним варіантом імені, тоді як Наталя - його просторічне вживання, яке особливо прижилося в нашій країні.
  2. Наталія - ​​початкова латинська (нині застаріла) форма імені, Наталя - більш сучасний варіант.
  3. Скорочена форма імені Наталія - ​​Наталі. Наталю же прийнято називати Наташею.