Різниця між міомою і фібромою

Різниця між міомою і фібромою

Жіночий організм - це складна система, яка призначена для збереження краси і здоров'я жінки, а також для виношування і вигодовування здорових дітей. Будь-яка дама повинна бути дуже уважною до свого організму, адже нерідко трапляється, що відбувається збій в його роботі і в матці формується пухлина. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому різниця між міомою і фібромою.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

міоми, фібромою або фіброміомою прийнято називати доброякісну пухлину м'язової тканини матки, свою назву вона отримує в залежності від волокон, які переважають в її будові.

Міома - це пухлина, в якій переважають м'язові волокна.

Фиброма - це пухлина, в якій переважає сполучна тканина.

Якщо м'язових і сполучнотканинних волокон в пухлини приблизно навпіл, то її називають фіброміомою.

до змісту ↑

Порівняння

Пухлини найчастіше виникають у жінок після 30 років. Спочатку в товщі матки утворюються вузли, які згодом починають розростатися в її стінках. Найбільш часто зустрічаються множинні міоми з вузлами різних розмірів, але іноді мають місце бути і поодинокі пухлини з ростом вузлів всередину або назовні.

Клінічно міоми і фіброми виявляють себе рясними менструаціями, анемією, періодичними кровотечами, порушенням менструального циклу, прискореним сечовипусканням або запорами внаслідок тиску пухлини на сусідні органи.У деяких випадках міоми і фіброми протікають безсимптомно, але пацієнтка все одно повинна перебувати під наглядом гінеколога.

Основними передумовами для розвитку пухлин є:

 • надмірна вага;
 • аборти або інші механічні маніпуляції з маткою;
 • гінекологічні захворювання;
 • гормональні порушення;
 • генетична схильність;
 • серцево-судинні захворювання.

Діагностувати фиброму або міому можна на прийомі у гінеколога. Він повинен обов'язково звернути увагу на збільшення в розмірах матку, яка має щільну консистенцію з виступаючими горбками. Для точної діагностики проводиться УЗД, яке визначить точну локалізацію пухлини, розташування вузликів, їх розмір і консистенцію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Міома - це пухлина, в якій переважає м'язова тканина, фіброма - це пухлина, в якій переважає сполучна тканина.
 2. Міома частіше піддається оперативному лікуванню. Фіброма лікується консервативно.