Різниця між мюзиклом і оперою

Різниця між мюзиклом і оперою

Традиції класичної опери свято шановані в театральному світі. Але оперне мистецтво продовжує розвиватися і народжує нові жанри, співзвучні своєму часові і відображають його естетику. На сучасній сцені з успіхом йде мюзикл - і зал для глядачів вибухає оплесками. Чи не тому, що в молодому поки ще жанрі тривають традиції високого мистецтва?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Опера - театральний жанр, в якому драматична дія поєднується з вокальним виконанням і інструментальною музикою. Його різновидами є велика опера, романтична і комічна опера, опера-балет. Кожна з цих оперних форм має свої особливості, але принцип сценічної драматургії для всіх залишається загальним: дія на сцені вибудовується на основі написаного для опери лібрето, драматичне виконання супроводжується вокалом, спектакль починається з увертюри - короткого музичного вступу.

Мюзикл - музичне сценічний твір, в якому композиційно з'єднані діалоги, пісні, симфонічні музичні фрагменти і хореографія. Основу вистави становить драматичний або комедійне твір, тому мюзикл має й іншу назву - музична комедія.

до змісту ↑

Порівняння

У європейській культурі жанрові особливості опери склалися до початку XVI століття.Вони успадкували риси біблійних містерій і пасторалей - публічних уявлень, що супроводжувалися музикою і співом. У 1597 році Якопо Пері представив глядачам з вищих верств сценічну композицію, яку назвав просто opera - твір, творіння. Це була перекладена на музику давньогрецька легенда про Орфея і Еврідіку.

"Еврідіка" вважається першим оперним твором, з якого почалося твердження нового театрального жанру, який об'єднав поезію, драматичне мистецтво і вокальну музику. Кілька століть опера удосконалювалася і поступово стала класикою театральної сцени.

В опері всі драматичні колізії передаються за допомогою вокалу: сценічна дія поєднується ні з діалогами і монологами героїв, а з дуетами, аріями і речитативним виконанням невеликих текстових фрагментів.

Опера "Кармен"

Оперні твори відрізняються складністю і вимагають високої виконавської майстерності. Хоровий спів, балетна хореографія, включення інших додаткових елементів сценічної дії, як і декорації, костюми, бутафорія служать тільки фоном живого вокалу. Він становить художній зміст опери та її естетичну сутність.

Мюзикл виник в 30-і роки минулого століття як синтетичний жанр, близький до шоу вар'єте і водевілю. Спочатку так називали легке розважальне уявлення, в якому перепліталися дотепні діалоги, популярні вокальні номери, естрадна музика і танці.

Перші мюзикли з'явилися на американській сцені. Згодом в них стали проявлятися риси композиційного подібності з оперетою і музичною комедією. Але ця подібність ніколи не було тотожністю.Мюзикл спочатку мав важливою відмітною особливістю: в ньому, поряд з естрадним вокалом, першорядне значення мали видовищні ефекти і хореографічні композиції.

Цю особливість можна вважати жанровою ознакою сучасного мюзиклу. Складне лібрето, драматизм, художня інтерпретація тем, що стосуються загальнолюдських цінностей, давно вивели його з ряду розважальних шоу.

Мюзикл "Кішки"

Мюзикли Бродвейського циклу, знамениті постановки "Notre-Dame de Paris" Ріккардо Коччанте і Люпа Пламондон, "Jesus Christ Superstar" Ендрю Ллойда Уеббера і Тіма Райса визнані класикою сучасного музичного мистецтва.

Але мюзикл НЕ опера. У ньому використовуються інші засоби реалізації творчої ідеї: акторська та вокальна майстерність виконавців становить єдине ціле з хореографічною постановкою, симфонічна музика поєднується з естрадної, фрагменти класичних творів - з популярними мелодіями і джазовими темами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Опера - музично-драматичний твір, в якому вокальне виконання є головним жанровим ознакою. Мюзикл - сценічна постановка, що поєднує вокал, діалоги, хореографію і видовищні ефекти.
  2. Оперна музика звучить у виконанні симфонічних оркестрів. У мюзиклі переважають естрадні жанри музичних творів.
  3. Оперна лібрето створюється переважно на основі літературної трагедії, драми або комедії. Лібрето для мюзиклу - найчастіше самостійна авторська розробка, хоча може бути написано і за мотивами літературних творів будь-якого жанру.
  4. Оперна дію цілком підпорядковане вокалу. У мюзиклі, як правило, використовується не оперний, а естрадний вокал, який пов'язаний тільки з частиною сценічної дії.
  5. В опері не використовуються складні видовищні ефекти. У мюзиклі вони складають важливу композиційну частину.