Різниця між мультивізою і звичайної візою

Різниця між мультивізою і звичайної візою

Загадкове слово "мультивіза" турбує мандрівників, рідко подорожують за кордон, але збираються щільніше зайнятися цим питанням.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мультивиза - це багаторазова віза, яка дає громадянину право відвідувати певну країну більш ніж один раз за певний період часу.

Віза - це право людини на в'їзд (іноді виїзд) на територію конкретного держави, оформлене у вигляді документа, штампа, марки, друку.

до змісту ↑

Порівняння

Візу, тобто право на в'їзд-виїзд, людині дає консульська служба або посольство інший або своєї країни. При збільшенні потоку бажаючих отримати жадане право на в'їзд окремі держави організовують в декількох містах інший, найчастіше сусідній, країни акредитовані візові центри. Розвинені країни, що спеціалізуються на наданні туристичних послуг, організували торгівлю правом на в'їзд в приміщенні власних міжнародних аеропортів.

Віза додається до закордонного паспорту мандрівного громадянина. Крім друку, марки, наклейки, штампа використовуються ще й візи-вкладиші. Такі права на в'їзд надає туристам Ізраїль. Справа в тому, що з ізраїльською візою людини не пустять ні в одну з дев'яти агресивно налаштованих Ізраїлю країн, тому держава йде назустріч мандрівникам, які не бажають обмежуватися знайомством лише з пам'ятками Святої Землі.

Візи поділяються на три групи за значимістю - службові, дипломатичні і звичайні. Господарі останніх позбавлені низки привілеїв, які даються власникам двох перших груп.

За кратності, тобто за кількістю дозволених кількостей в'їздів на територію іншої держави, візи можуть бути однократними і багаторазовими. На одноразову візу в тіло друку внесена літера S. На багаторазової візи - буква М, тому така віза отримала назву "мультивіза". Іноді за право в'їзду на територію держави або конгломерату держав господарі стягують з громадян-іноземців мито певного розміру.

Найбільш затребуваними серед співвітчизників є візи в країни Євросоюзу, які видаються за рекомендаціями і правилами, виписаним в Шенгенській угоді. Мультивіза в країни Шенгенської угоди видається на термін до року, але загальна кількість днів, які людина може провести на території Євросоюзу, дорівнює всього 90 днів.

При оформленні мультивізи бажано, щоб у претендента вже був досвід перебування в одній з країн Шенгенської зони. Таким чином Євросоюз страхує себе від нелегальних, некваліфікованих трудових мігрантів. Бажано, щоб у претендента була сім'я і залишалася на батьківщині якась нерухомість.

Багаторазова віза в Європу коштує дорожче, ніж звичайна одноразова. Є держави, які знак "М" - "мульти" - ставлять автоматично, приваблюючи туристів та інвесторів на свою територію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Звичайна віза - це більш широке поняття, ніж мультивіза, яка є однією з різновидів звичайної візи, виділеної за показником кратності відвідувань країни за певний період.
  2. Мультивиза - це явище багаторазове апріорі, тоді як звичайна віза може бути моно- або полікратной.
  3. Мультивиза дає право на багаторазовий в'їзд на територію певної країни або союзу держав, а звичайна віза може гарантувати один, два або багаторазовий в'їзд.
  4. В країни Євросоюзу мультивізу отримати трохи складніше, ніж одноразове право на в'їзд.