Різниця між мультиваркою і скороваркою

Різниця між мультиваркою і скороваркою

Кожна сучасна жінка мріє виглядати королевою, правильно виховувати дітей, стрімко підніматися кар'єрними сходами і, звичайно бути чудовою господинею, причому, робити це тільки одночасно! Здійсненно це? Багато хто стверджує, що немає, і жертвують будь-яким пунктом з перерахованого вище. Наприклад, зовнішнім виглядом, або щоденним багатогодинним простоюванням на кухні в прагненні приготувати смакоту свого сімейства. Хоча багато жертв абсолютно марні, адже сьогодні на допомогу господиням приходить побутова техніка, покликана прискорити і полегшити приготування їжі. Саме до такої техніки відносять мультиварки і скороварки. Обидві технічні новинки досить швидко завоювали популярність на вітчизняному ринку, але ті, хто замислюється про покупку такої диво-помічниці вперше, мимоволі задаються питанням: а чи є різниця між скороваркою або мультиваркою? Тому наше завдання: розібратися в цьому.

Зміст статті

  • Пристрій
  • Принцип роботи
  • Призначення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Пристрій

Пристрій мультиварки виглядає досить простим: в корпусі має чаша (каструля), на самому корпусі є дисплей, за допомогою якого можна управляти мультиваркою, і датчик температури, а нагрівальний елемент розташований безпосередньо під чашею.

Мультиварка

Скороварка влаштована дещо по-іншому. Вона являє собою дві чаші, між якими розташовується нагрівальний елемент, зверху скороварка накривається щільно кришкою. У скороварки є таймер і кілька режимів роботи.

Скороварка до змісту ↑

Принцип роботи

Насправді, скороварки - не якийсь нововведення, вони відомі вже давно. Скороварки представляли собою герметично закривається каструлю, яку також, як і звичайні каструлі ставили на вогонь. Далі, під герметично закритою кришкою тиск зростала в кілька разів, і температура зберігалася оптимальної. При цьому пар виходив через спеціальний клапан. Як результат - страви готувалися в кілька разів швидше. Це принцип перейняли і електричні скороварки. Вони навіть зовні мають вигляд каструлі. Найбільша відмінність - безпеку електричної скороварки, тоді, як інструкції по використанню каструлі скороварки були досить об'ємними. У скороварку закладаються всі продукти одночасно, так як в процесі роботи більшості моделей кришку відкрити не можна. Хоча деякі виробники подбали про те, як задовольнити цікавість господинь і забезпечили деякі скороварки оглядовими віконцями.

Мультиварка також схожа на каструлю, у якій знизу знаходиться нагревательниий елемент. Страви в мультиварці готуються досить швидко, але все ж, за швидкістю приготування, скороварку їй не перегнати. Продукти в мультиварку можна закладати поступово, тому вона ідеально підходить для забудькуватих господарок, або господинь, які люблять креативний підхід до готування. Під час приготування тиск всередині приладу підвищується, але незначно.

до змісту ↑

Призначення

Мультиварка недарма має приставку "мульти", вона призначена не тільки для приготування на пару і гасіння, в ній чудово виходить випічка і навіть смажені котлети.

У скороварки послужний список скромніший, він включає: варіння, тушкування і приготування на пару.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Швидкість приготування страв в скороварці вище, ніж в мультиварці.
  2. В скороварці страви готуються під великим тиском, в мультиварці немає.
  3. В скороварку інгредієнти закладаються одночасно, в мультиварку можна поступово.
  4. У скороварки нагрівальний елемент знаходиться між корпусом і чашею, а в мультиварці - знизу.
  5. В скороварці можна: варити, тушкувати, готувати на пару. Мультиварка більш функціональна, в ній можна: варити, тушкувати, готувати на пару, смажити і випікати.