Різниця між МРТ та рентгеном

Різниця між МРТ та рентгеном

Діагностика має особливе значення в сучасному світі, однак іноді в літературі про неї можна зустріти досить суперечливу інформацію. Щоб розвіяти міфи, сьогодні ми розглянемо, в чому різниця між МРТ та рентгеном.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

МРТ - це магнітно-резонансна томографія, вона заснована на особливостях магнітних властивостей тканин, насичених воднем. Метод застосовується для оцінки ступеня пошкодження або стану м'яких тканин, для виявлення різних пухлин. Магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати сканування різних органів в різних площинах, а потім перетворити зображення в об'ємне.

Рентген - це одиниця експозиційної дози випромінювання, однак негласно цим терміном сьогодні називають рентгенівське дослідження. На відміну від МРТ, у якого величезний спектр обстежуваних областей, рентген обмежений діагностикою тільки кісткових структур (суглобів, скелета, черепа) і деяких органів. Рентген відноситься до старих методів діагностики, він несе досить потужну променеве навантаження і є шкідливими для людського організму.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо у хворого є психічні відхилення або він страждає на клаустрофобію, то проведення МРТ важко.Також є протипоказання для діагностики апаратом МРТ для пацієнтів з кардіостимуляторами та іншими металевими предметами, наприклад з металевими шунтами. Для людей з сильним надмірною вагою обстеження із застосуванням МРТ теж буде важко.

МРТ

В апарата МРТ більш високу роздільну здатність знімків і можливість зробити пошарово знімки необхідної області, на відміну від рентгена. Якщо говорити образно, то рентген - це старий чорно-білий фільм, а МРТ - це фільм нового покоління в 3D.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. МРТ - це магнітно-резонансна томографія, заснована на особливості магнітних властивостей тканин, насичених воднем. Рентген - це дослідження організму, засноване на випромінюванні, яке має властивість проходити крізь тіло.
  2. МРТ - це сучасний вид дослідження, рентген - це один зі старих способів діагностики.