Різниця між МРТ та МСКТ

Різниця між МРТ та МСКТ

Друга половина минулого століття ознаменувалася бурхливим розвитком науки, що дозволило лікарям отримувати нову інформацію, використовуючи якісні методи діагностики, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ) та мультиспіральна комп'ютерна томографія (МСКТ). Однак часом для практикуючого лікаря немає можливості визначити, який з методів найбільш кращий для кожного конкретного пацієнта. Сьогодні ми постараємося дати відповідь на питання, в чому різниця між МСКТ і МРТ, і який з методів дослідження підходить для кожного конкретного випадку.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мультиспіральна комп'ютерна томографія заснована на скануванні людського організму за допомогою веерного пучка рентгенівських променів. Важливим аспектом в цьому дослідженні є передача рентгенівського випромінювання, яке перетворює отримані дані в електричні сигнали, передає їх на комп'ютер для подальшої обробки даних і отримання синтезу зображень. Спочатку комп'ютерна діагностика призначалася тільки для головного мозку, але згодом з'явився апарат для сканування всього тіла. На сьогоднішній день мультиспіральна комп'ютерна томографія - це один з найбільш високоефективних і сучасних методів дослідження.

Магнітно резонансна томографія (МРТ) - це один із сучасних і ефективних методів променевої діагностики, який дозволяє отримати зображення внутрішніх кісткових структур людського тіла.Найважливішою перевагою такого методу дослідження є відсутність променевого навантаження, а також той факт, що його можна проводити з урахуванням анатомічних і фізичних особливостей пацієнта. Томографія забезпечує отримання зображення об'єкта, який поміщений в постійне магнітне поле.

до змісту ↑

Порівняння

Основною перевагою МРТ є можливість отримання зображення в будь-якій площині (в тому числі мягкотканних структур). Це неінвазивний метод дослідження з можливістю проведення без спеціальної підготовки пацієнта. Однак найбільш інформативна МРТ при проведенні досліджень хребта, головного і спинного мозку, заочеревинного простору і органів черевної порожнини, органів малого таза, а також тканин, суглобів і кровоносних судин.

Основною перевагою МСКТ є можливість отримання тонких зрізів, переформатування зображень в інших площинах, відображення структури тонких стінок слізних проток з оцінкою їх конфігурації, побудова тривимірних конструкцій, оцінка поширеності пухлин в придаткових пазухах носа і в прилеглих до них структурам.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. МСКТ - це метод спірального отримання зрізів зображення певного органу. МРТ - це отримання зображення об'єкта, поміщеного в магнітне поле.
  2. МСКТ більш підходить для отримання зображень з мягкотканних органів, МРТ - ідеально підходить для зйомки кісткових тканин.