Різниця між МРТ та СКТ

Різниця між МРТ та СКТ

Наука не стоїть на місці, а тому в світі виникають нові сучасні методи дослідження. Так, всього кілька років тому з'явилася томографія - метод дослідження, який дозволяє отримувати повне зображення внутрішніх органів неінвазивним способом. На сьогоднішній день існує кілька способів томографії. Щоб зрозуміти принцип їх дії, доведеться вивчити чимало інформації в інтернеті. Сьогодні на прикладі МРТ і СКТ ми постараємося пояснити, чому один метод дослідження відрізняється від іншого.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

МРТ (магнітно-резонансна томографія) - це пошарове дослідження органів і тканин людського організму на основі магнітного резонансу клітинних ядер. Цей метод дозволяє виконувати сканування зображення тіла людини, яке при цьому знаходиться в магнітному полі. Принцип цього методу заснований на властивостях атомів водню, які присутні у всіх клітинах людського організму. Потрапляючи в електромагнітне поле, вони посилають слабкий електромагнітний імпульс, який вловлюється і фіксується чутливою апаратурою. МРТ дозволяє розглянути в подробицях внутрішні органи: головний мозок, судини, органи малого тазу і черевної порожнини (виняток становлять лише шлунок і кишечник).

СКТ (спіральна комп'ютерна томографія) - це найсучасніший метод звичайної комп'ютерної томографії.Інакше кажучи, це метод пошарового дослідження організму за допомогою рентгенівських променів. Томографія проводиться за рахунок синхронного руху столу, де лежить пацієнт, і трубки, яка здійснює обертальні рухи навколо його тіла.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність між двома цими методами дослідження полягає в використанні для МРТ електромагнітного поля, а для СКТ - рентгенівських променів. Також їх застосовують для зйомки різних об'єктів. Так, наприклад, МРТ зовсім не бачить кальцій, вона не годиться для зйомки кісток, а більше підходить для дослідження м'яких тканин. СКТ, в свою чергу, використовується для зйомки кісткових структур: черепа, скелета, кінцівок.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. МРТ проводиться за допомогою магнітного поля, СКТ - за допомогою рентгенівських променів.
  2. При МРТ не помітні кістки, тому спосіб найкраще підходить для дослідження м'яких тканин і органів. СКТ ідеальний для діагностики черепа, хребта, кінцівок.