Різниця між mP4 і MPEG4

Різниця між MP4 і MPEG4

Коли наші медіаплеєри відмовляються відтворювати конкретні файли, ми починаємо розбиратися, чому вони не подобаються техніці. Зазначені в Інфоблоки абревіатури зазвичай мало що говорять, і за аналогією з jpg і jpeg багато хто схильний бачити ідентичність в mpeg-4 і mp4. Плутанину вносять і розповсюджувачі контенту, що вживають абревіатури в невластивому їм значенні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

MPEG-4 - міжнародний стандарт стиснення цифрового аудіо та відео, що з'явився в 1998 році і до сьогоднішнього часу поширений повсюдно. Стандарт являє собою об'єднання технологій, кодеків і стандартів стиснення, і застосовується при трансляції потокового відео, записи відео на матеріальні носії, відеозв'язку і в інших сферах, де потрібна стиснення медіаконтенту.

MP4 - медіаконтейнера, що входить до складу стандарту MPEG-4, інакше іменований MPEG-4 Part 14. Застосовується для упаковки мультимедійних файлів, аудіо та відеопотоків, субтитрів, зображень.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між MP4 і MPEG-4 представляється різницею між приватним і цілим. Формат файлу mp4 зазвичай демонструє користувачеві, що перед ним відеофайл, хоча технології припускають і інші варіанти. MPEG-4 передбачає вказівку на технологію стиснення, і саме ці відомості повинні бути прийняті до уваги при спробі відтворити їх на конкретному пристрої. Якщо воно не підтримує MPEG-4, то файли формату mp4 на ньому відтворюватися не будуть.

Часто плутанина може виникати в зв'язку з пристроями від Apple: там замість традиційного розширення mp4 використовуються варіанти m4v, m4a, m4p, m4b - для різних типів контенту. У всіх цих випадках використовується медіаконтейнера mp4.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. MPEG-4 - стандарт стиснення медіаконтенту, MP4 - формат контейнера.
  2. MP4 входить до складу MPEG-4.
  3. Розширення MP4 часто сприймається як вказівка ​​на відеофайл.