Різниця між мусом і желе

Різниця між мусом і желе

Муси і желе є чудовими десертами, улюбленими багатьма. І ті й інші часто готуються на фруктової або ягідної основі з використанням одних і тих же загусники. Але в рецептах є і деяка різниця.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Мус - десерт французького походження, що має об'ємну, пінисту структуру і солодкий смак.

Мус

Желе - десерт, який представляє собою солодку драглисту масу, забарвлену соком входять до її складу інгредієнтів.

Желе до змісту ↑

Порівняння

Отже, десерти несхожі за своєю консистенцією. Мус - пухкий, повітряний. Желе - щільне і пружне. Яким же чином досягається структура кожної солодощі? І яка методика, яка визначає відмінність мусу від желе? Ключовим моментом є те, що в процесі приготування мусу обов'язково присутній етап збивання інгредієнтів, а желейну масу просто розливають по формах і відправляють на холод.

Для прикладу розглянемо один з рецептів мусу. У ньому замість білків і желатину, зазвичай використовуваних для отримання стійкою пінистої консистенції, береться манна крупа. Вона також дозволяє довести страву до потрібного стану завдяки своїм клеїть властивостям і здатності розбухати. Отже, чисті ягоди протираються і кладуться в киплячу воду. Туди ж додаються цукор і манна крупа. Все вариться до готовності, а потім трохи остуджують.На наступному етапі маса збивається і, розлита по формам, охолоджується до повного застигання.

А ось рецепт желе. З ягід вичавлюють сік. Залишки плодів 5 хвилин кип'ятять у воді. Відвар проціджують, доповнюється цукром і нагрівається до кипіння. В отриманому сиропі розчиняється підготовлений желатин (підготовка полягає в тому, що желатин приблизно на півгодини залишають в холодній воді набухати). У суміш вливається сирої сік ягід. Маса охолоджується.

Продовжуючи розмову про те, в чому різниця між мусом і желе, слід згадати і про деякі відмінності в застосуванні цих десертів. Адже вони не тільки подаються як самостійні солодощі, а й використовуються для прикраси і додання кращих якостей іншим кулінарним виробам.

Так, мус надзвичайно гарний у складі торта, покладений між його шарами. Виріб з подібною прошарком виходить легким, повітряним. А якщо коржі за кольором контрастують з мусом, то це виглядає ще і дуже красиво. Що стосується желе, то воно дивовижно виглядає в поєднанні з різними ягодами і фруктами. Наприклад, звичайний пиріг прийме особливо апетитний і вишуканий вигляд, якщо викласти на ньому полуницю або апельсинові часточки, а зверху все залити привабливим кольоровим желе.