Різниця між мишею і щуром

Різниця між мишею і щуром

В Стародавньому Римі з мишами і щурами особливо не церемонилися, тому обидва роду одного сімейства мишачих, проходили під загальним "лейблом" - Mus. Тільки маленьких Mus називали Minimus, а більшенькі Mus іменували Maximus. Але різниця все ж є, і не тільки в розмірах.

Зміст статті

  • Миша
  • Щур
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Миша

Миша домова або Mus musculus є сьогодні одним з найпоширеніших і численних видів ссавців. Крихітку ви не побачите лише в Антарктиді, в високогір'ї і зоні арктичних пустель. Так вийшло, що життя більшості мишей пов'язана з людиною, тому звірка можна зустріти якщо не в житловому будинку, то в господарських будівлях. Більшість мишей мігрує: навесні - в поля і лісосмуги, восени - в зерносховища, на продуктові склади і в будинку.

Миша домова

Дані тварини належать до сімейства мишачих, загону Гризунів. Миша має компактний невеликим тілом. Разом з хвостом - не більше 9 см. При цьому хвіст займає близько 90% загальної довжини ссавця, весь покритий роговими лусочками і рідкісними волосками. Нормальне тварина важить від 12 до 30 грамів. Колір хутра коливається в межах сіро-буро-піщаної колірній гамі і визначає підвид.

Теоретично миші належать до нічною твариною, але перебуваючи в людському житло, підлаштовуються під біоритми людини. Маленьке тварина близько 20 разів на добу чергує періоди засинання і активного способу життя.Максимальний період неспання становить 90 хвилин.

Ідеальна сім'я в розумінні цих тварин - це один домінантний самець і кілька самок з мишенятами. В середньому самка народжує 9 раз в рік по 8 сліпих і голих крихт. Через 3 тижні вони готові до самостійного життя, через 5 тижнів можуть розмножуватися. У колонії дотримується чітка ієрархія, а старших мишенят-самців виганяють з родини. Тривалість життя гризунів не перевищує 18 місяців.

Миші в природі орієнтовані на поїдання насіння злакових або бобових. Люблять зелень і відчувають потребу в 3 мл води на добу. Мешкаючи біля людини, починають їсти все, від сиру і сала до шоколаду і свічок. Відомі випадки, коли миші загризали пташенят альбатросів на острові Гоф.

Миша є улюбленим об'єктом лабораторних досліджень, а фонд Мафусаїла вручає премії тим вченим, які суттєво продовжили життя цих тварин.

до змісту ↑

Щур

Щур відноситься до роду Щурів, сімейства мишачих, загону Гризунів. Тварини досягають 30 см в довжину, важать від 40 до 500 (!) Грамів, а хвіст дорівнює половині загальної довжини тіла тварини. Колір більшості ссавців чорний, сірий або темно бурий, але в екваторіальних широтах є види з шерстю жовтуватого і червонуватого відтінку. Кількість щурят в приплоді залежить від виду, у найпоширенішою сірого щура може народитися від 2 до 22 дитинчат.

Щур

Більшість щурів "прив'язані" до людського житла і антропогенної господарської діяльності. Тільки в Новій Гвінеї і Австралії тварини знаходять прожиток без прив'язки до людей. У природі тварини пересуваються по землі або деревах, вважають за краще нори. Можуть жити, як соло, так і великий колонією.

Щури їдять все: від фруктів до молюсків, від комах до пташиних яєць. Щури володіють абстрактним мисленням, розвиненим стадним інтелектом, високою опірністю до отрут і пристосованістю до різних умов життя. Їх використовую в якості лабораторних тварин, а різні народи світу виробили власне неоднозначне ставлення до цих гризунів. В Індії є храм з щурами. Їх годують і поклоняються. У США і Росії звірів охоче труять, як рознощиків інфекційних хвороб.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тварини відрізняються розмірами і різним співвідношенням хвоста до довжини тіла.
  2. Плідність мишей вище, ніж щурів.
  3. Щури мають більш високий рівень адаптації до навколишніх умов.
  4. Інтелектуальні здібності пацюків набагато вище, ніж мишей.