Різниця між горами і скелями

Різниця між горами і скелями

Створені природою гори і скелі виглядають дуже вражаюче. Одні й другі можуть бути різними по висоті і довжині, але вони завжди є досить значними геологічними утвореннями. А чим відрізняються гори від скель? Щоб відповісти на це питання, зробимо їх порівняння.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Гора - великорозмірний виступ на поверхні Землі, що має виражені схили і вершину шпилястий, куполоподібної або іншої форми.

Гора

Скала - це високий кам'яний масив. Може бути частиною гори.

Скала до змісту ↑

Порівняння

Розглянуті природні об'єкти можна легко розпізнати за зовнішнім виглядом. У чому полягає відмінність гір від скель? У тому, що гори мають більш рівні контури. Схили таких утворень знижуються поступово. Складається досить м'який і дуже великий загальний вигляд.

Тим часом рельєф скель характеризується різкістю і непередбачуваністю форм. Тут присутні рвані виступи і гострі вершини, різкі обриви і хаотично розташовані тріщини. Схили біля скель круті, часто стрімкі. Такі неймовірні обриси роблять масиви подібного роду дуже ефектними і загадковими.

Гори можуть обростати всілякими представниками флори: від мохів до великих чагарників і дерев. Справа в тому, що з часом на цих пагорбах формується шар землі, сприятливий для існування зеленого покриву.

Поверхня скель, в свою чергу, представлена ​​оголеними твердими породами. Рідкісним рослинам до вподоби такі умови. Правда, іноді й тут можна зустріти "живі острівці". Але утворюють їх в основному лишайники і мохи.

Побачити, в чому різниця між горами і скелями, можна, і проаналізувавши спортивну діяльність людини, пов'язану з цими об'єктами. Так, сходженням на гори займаються альпіністи. При цьому не тільки тренуються фізичні здібності, а й розвиваються стратегічні і спрямовані на орієнтування навички.

Об'єкти іншого типу підкорюють скелелази. Витривалі спортсмени піднімаються по поверхні, місцями дуже слизькою і гострої, як скло, за допомогою спеціального спорядження.

до змісту ↑

Таблиця

Гори Скелі
Контури рівнею Різкі обриси
Схили знижуються плавно Круті, часто стрімкі схили
Нерідко покриті рослинністю В основному гола кам'яна поверхню Чи є об'єктом альпінізму
Чи є об'єктом скелелазіння