Різниця між мохами і водоростями

Різниця між мохами і водоростями

Мохи і водорості належать до Царства рослин. Обидва класи були еволюційними сходами, які треба було пройти Флорі, щоб здивувати людину гігантської секвої, квітучої орхідеєю або рум'яним яблуком, завислим над Ньютоном.

Зміст статті

  • Мохи
  • Водорості
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Мохи

Мохи є представниками вищих спорових рослин, нарівні з папоротями, хвощами і плавунами. Ніхто з представників цієї групи не цвіте, не продукує плоди або насіння. Вони розмножуються безстатевим способом, виробляючи суперечки, або статевим, але процес запліднення можливий лише при наявності вологого середовища. Найпоширенішими представниками мохів є зозулин льон, сфагнум, політрікс волосоносний, бріум, дікран і еріопус.

Сфагнум

У зовнішньому будові мохів існує різниця між особинами статевого і безстатевого покоління і особинами, що несуть чоловічі і жіночі статеві клітини. Тому мохи відносять до дводомних рослин. І жіночі, і чоловічі особини мають стебло, який густо вкритий листками. Верхні листки традіцонних яскраво-зеленого кольору через наявність хлорофілу, нижні зазвичай жовто-бурі через руйнування пігменту в умовах недостатньої освітленості. Корній у мохів немає. До грунту вони кріпляться ризоидами, багатоклітинними волосоподібні відростками. Ризоїди закріплюють рослину в грунті і беруть участь в поглинанні мохом поживних речовин.Але ті ж поживні речовини можуть надходити в рослину через інші органи.

На верхівках деяких мохів можна помітити довгі тонкі відростки, на вершині яких тримається коробочка з кришечкою. Це особини безстатевого покоління, які розвинулися з заплідненої яйцеклітини. Згодом вони втрачають зелений колір і здатність до фотосинтезу, тому харчуються за рахунок особини статевого покоління. Коробочка з кришечкою - спорангій, після того, як суперечки в ній визріють, розкривається. Якщо суперечки потрапили в сильно увлаженной грунт, то вони проростають у вигляді зеленої нитки, подібної нітчастим водоростям. Така "нитка" зростає, а з деяких її клітин утворюються особини жіночого і чоловічого статевого покоління. Незважаючи на чергування поколінь, в життєвому циклі мохів переважає статевий покоління.

Мохи вважається піонером наземного простору, вони поширені майже у всіх природних зонах суші, а також на мілководді прісних водойм. Мохи регулюють водний режим ґрунтів, стимулюючи їх заболочування. Мох сфагнум є основним рослиною, формує торф, а також є одним з найдавніших перев'язувальних матеріалів через своїх бактерицидних властивостей.

до змісту ↑

Водорості

Водорості - найперші і стародавні представники царства Рослин. Існує близько 50 тисяч видів цих організмів. Серед них зустрічаються одноклітинні, багатоклітинні і колоніальні види. У клітинах всіх водоростей є пластиди зеленого, бурого, червоного кольору, що визначає таксономическую приналежність рослини.

Червоні водорості (Парфір'єв і Філлофора)

Особливістю водоростей є "прив'язка" до водного середовища - до прісноводним або солоним резервуарів.Але є екземпляри, які живуть в Антарктиді на снігу, на шерсті лінивців в Південній Америці або вступають в симбіоз з грибами, утворюючи лишайники.

Водорості можуть розмножуватися статевим, безстатевим способом або вегетативно, використовуючи розірвані ділянки таллома. У бурих і червоних водоростей спостерігаються зборів клітин, що виконують однакові функції, як тканини вищих рослин.

Водорості збагачують киснем водойму і атмосферу, виробляють масу органіки і беруть участь в утворенні осадових порід і грунту. Водорості згодовують домашнім тваринам, використовують як добриво, виготовляють кондитерські вироби, ліки або застосовують в якості природного очищувача води.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мохи більш складно організовані, ніж водорості.
  2. Водорості з'явилися набагато раніше, ніж мохи.
  3. Серед водоростей є велика група одноклітинних, все мохи - багатоклітинні організми.
  4. Більшість водоростей живе у водному середовищі, більшість мохів - на суші, але з високим відсотком вологості.
  5. Тіло моху диференційовано на органи, лише у найрозвиненіших водоростей можна спостерігати праобраз тканин.
  6. У мохів є зовнішні відмінності між чоловічими, жіночими особинами, між статевим і безстатевим поколінням. У водоростей всі особини одного виду однакові.
  7. Мохи не можуть розмножуватися вегетативно, а водорості можуть.