Різниця між місяцем і місяцем

Різниця між місяцем і місяцем

Якщо небо потемніло, на ньому загорілися яскраві зірки і здався рогата місяць або круглощекая місяць, значить, настала ніч. І хоча всі ми знаємо, що місяць і місяць - це, по суті, одне і те ж світило, цікаво поміркувати, а чи є між даними поняттями будь-які відмінності, адже називаються ж вони по-різному! ...

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Місяць - супутник планети Земля, який ми можемо спостерігати на небі в темний час доби.

Місяць - неповна місяць.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність місяця і місяця - в тому, якими ми бачимо їх при спостереженні із Землі. Місяць є диск (якщо вона неповна, то він неправильної форми), а місяць виглядає як серп. При цьому навіть дошкільнята знають, що місяць - це один з ликів місяця. Щоночі супутник Землі - Місяць - змінює свій зовнішній вигляд, входячи в певну фазу. Чому так відбувається?

У Місяця існує кілька фаз, які залежать від освітленості її Сонцем. Вони з постійною періодичністю змінюють один одного протягом календарного місяця. Фази Місяця - це, по суті, ті ракурси, під якими ми з Землі спостерігаємо освітлену частину супутника нашої рідної планети. Сонце, Місяць і Земля постійно змінюють своє розташування по відношенню один до одного. Сама Місяць абсолютно темна, вона не випромінює світло (тому, хоча вона і вважається небесним світилом , це не зовсім вірне визначення).Але її осяває Сонце, і якщо воно освітлює Місяць лише частково, то ми можемо спостерігати з Землі той самий місяць, або серп Місяця. Причому освітлена сторона Місяця (вигнута сторона місяця) завжди показує нам, в якій стороні зараз знаходиться Сонце, навіть якщо воно в цей момент приховано за обрієм. Фази Місяця називаються молодиком (Місяць не видно), неоменіі (Місяць виглядає як довгий вузький серп), першою чвертю (освітлена половина Місяця), повним місяцем (видно всю Місяць повністю), останньою чвертю (коли освітлена інша половина Місяця). Від молодика до першої чверті нічний "ліхтарик" зазвичай називають місяцем, потім - місяцем, поки в останній чверті вона знову не перетворюється в місяць. Дванадцять разів за рік Місяць проходить всі свої фази. Тому і місяців в календарі теж дванадцять.

В віруваннях давніх слов'ян рогата місяць символізував чоловіче начало, а повний місяць - жіноче. Вважалося, що за один повний цикл нічне світило перетворюється з удалого хлопця-молодця в Круглолиці дівчину-місяць, яка потім стає в'ялою старенькою. Потім все повторювалося знову.

Слід враховувати, що слово Місяць , написане з великої літери, - це астрономічний термін (назва небесного тіла), а слово місяць пишеться малими літерами і не є астрономічним терміном.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Місяць і місяць, які ми можемо спостерігати на нічному небі, - це різні фази одного і того ж небесного світила. Різниця в їх зовнішньому вигляді залежить від освітленості Сонцем планети Місяць, яка є супутником Землі.
  2. Місяць - рогатий, місяць - округла.
  3. Давні слов'яни вважали, що місяць символізує чоловіче, а місяць - жіноче начало.
  4. Слово Місяць , написане з великої літери, - це астрономічний термін (назва небесного тіла), а слово місяць пишеться малими літерами і не є астрономічним терміном.