Різниця між Місяцем і Землею

Різниця між Місяцем і Землею

Наша планета - Земля - ​​з космосу виглядає як прекрасний світиться блакитна куля. Навколо неї обертається безліч штучних супутників і тільки один природний - під назвою Місяць. Це найяскравіший об'єкт, який ми можемо спостерігати на нічному небі. Хоча між Землею і Місяцем близько 400 тисяч кілометрів, вони тісно пов'язані і здатні впливати один на одного. Місяць взаємодіє з усією земною природою, активізуючи, наприклад, морські припливи і відливи. Проте, у двох цих небесних тіл досить багато відмінностей один від одного. У чому ж вони? Спробуємо дати відповідь.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Місяць - єдиний природний супутник планети Земля.

Земля - єдина з усіх планет Сонячної системи, на якій є життя.

до змісту ↑

Порівняння

Земля в 81 разів більше Місяця по масі. Радіус Місяця приблизно в три з половиною рази менше радіуса Землі.

Землю оточує геосфера - газова оболонка з різними домішками. На Місяці атмосфера практично відсутня, немає кисню, немає вітру. Тому днем ​​поверхню Місяця від палючого Сонця нагрівається до 120 ° C, а вночі може охолонути до -160 ° C. Днем на Землі світло, вночі - темно. На Місяці навіть удень небо завжди чорне і безхмарне: при яскравому Сонце небо усипане зірками. Із Землі небо здається блакитним: такий колір йому надає повітря. Сонячні промені розсіюються, і зірки вдень не видно.Земля відбиває сонячне світло приблизно раз в 50 сильніше, ніж Місяць.

Велика частина Землі зайнята морями і океанами, менша - материками та островами. Поверхня Місяця складається з гористій місцевості і місячних морів (величезних кратерів із застиглою лавою). Місячні гори, найімовірніше, сформувалися після зіткнення з поверхнею величезних метеоритів, в той час як гори на Землі - результат тектонічних процесів. Місяць покриває суміш скелястих уламків і дрібного пилу, так званий реголіт, товщиною до декількох десятків метрів. На Місяці, на відміну від Землі, немає вулканічної активності і практично немає води (крім невеликих запасів льоду). Земна поверхня постійно піддається впливу води і вітру, поверхня Місяця не розмивається і не вивітрюється.

Магнітне поле Місяця дуже слабке. На Місяці сила тяжіння в шість разів менше в порівнянні з Землею. Хімічний склад і Землі, і Місяця різний. Наприклад, Земля містить досить велику кількість заліза, в той час як на Місяці його практично немає.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Земля в 81 разів важче Місяця.
 2. Радіус Місяця в середньому в 3, 5 рази менше радіуса Землі.
 3. На Землі є атмосфера, кисень, вода, а значить, і органічне життя. На Місяці всього цього немає.
 4. Днем на Землі світло, можна бачити блакитне небо, вночі ж - темно. На Місяці небо завжди чорне, безхмарне.
 5. Земля відбиває сонячне світло приблизно раз в 50 сильніше, ніж Місяць.
 6. Поверхня Землі зайнята материками, океанами, морями і островами. На поверхні Місяця сформовані гори і місячні моря (гігантські кратери).
 7. На Місяці сила тяжіння в шість разів менше в порівнянні з Землею.
 8. У Землі є магнітне (геомагнітне) поле, в той час як у Місяця воно майже відсутня
 9. Хімічний склад двох астрономічних об'єктів різний.