Різниця між щомісячними ануїтетними і диференційованими платежами

Різниця між щомісячними ануїтетними і диференційованими платежами

В даний час отримати кредит дуже просто. Позичальник звертається в банк, знаючи, яку суму він хоче взяти і на який термін. Він збирає всі необхідні документи і відправляється в найближчий вбрання відділення банку, або оформляє онлайн заявку на сайті обраного банку. При схваленні заявки співробітники банку цікавляться у позичальника - які саме платежі поставити - диференційовані або аннуїтетниє?

Великим плюсом для позичальника буде, якщо фахівці пояснять різницю між ними, або сам позичальник трохи розбирається в цих питаннях. Але більшість клієнтів банків навіть не знають різниці між ними, тому давайте спробуємо розібратися в цих відмінностях.

Сума для погашення позики буде складатися з основного боргу і відсотків за використання грошей банку. Різниця полягає лише в співвідношеннях цих пропорцій. В одному випадку переплата буде на користь банку, в іншому - клієнт істотно заощадить.

При диференційованому платіж виплати будуть знижуватися щомісяця. Частина виплат, що йде на погашення суми позики, завжди буде однакова, але ось відсотки на цю суму будуть зменшаться з кожним наступним місяцем. Це вважається плюсом, тому що переплата за сумою позики буде знижуватися, що вигідно для позичальника.У цій вигідною схеми є і недолік. Перші платежі спочатку виплат будуть істотно вище, ніж наступні. Тому даний вид платежів слід вибирати тим, хто зможе своєчасно виплачувати ці суми.

Ануїтетні платежі мають на увазі під собою однакові виплати протягом усього періоду. з цієї причини сума основного боргу зменшується повільно. Адже спочатку позичальник виплачує відсотки, а потім тільки суму позики. Саме тому цей вид платежів вигідний, в першу чергу, для банків.

Нерідко трапляється, що дострокове погашення кредиту схвалюється банками з меншими комісіями або взагалі без них. Адже свій прибуток банк уже отримав від клієнта. При достроковому погашенні кредиту, якщо пройшло більше половини терміну виплати, позичальник нічого не заощадить.

Якщо позичальник вибирає аннуїтетниє платежі і планує погасити кредит раніше терміну, то краще це робити в першу половину терміну виплати. За цією схемою позичальник буде платити однакові суми, але загальна сума переплати буде більше.

При диференційованих платежах сума завжди різна і з кожним місяцем зменшується. Через це відбувається зменшення суми боргу рівномірно і з мінімальною переплатою в кінцевому підсумку.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. При диференційованих платежах виплати починаються від великих сум з поступовим зменшенням. При ануїтетних щомісячних платежах сума виплати не змінюється;
  2. При ануїтетних платежах спочатку виплачуються відсотки, а потім сума боргу. При диференційованих платежах відсотки і борг виплачуються паралельно;
  3. Якщо ви платите аннуїтетниє платежі, то дострокове погашення боргу вам не так вигідно, як якщо б ви платили диференційовані платежі.