Різниця між моніторингом та діагностикою

Різниця між моніторингом та діагностикою

Кожен фахівець скаже, що для успішного розв'язання проблеми повинен передувати ретельний аналіз ситуації. Без точного діагнозу неможливо вилікувати людину, відремонтувати автомобіль, врятувати підприємство від банкрутства. Для позначення цього процесу використовуються такі поняття, як діагностика і моніторинг. Спробуємо розібратися в значенні даних термінів і зрозуміти, який варіант кращий в тій чи іншій ситуації.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Моніторинг - триває процес спостереження за об'єктом, який включає в себе періодичне зняття цікавлять параметрів, їх реєстрацію, зберігання та аналіз. Комплекс заходів завжди розтягнутий в часі і дозволяє вивчити властивості об'єкта в динаміці, зрозуміти напрямки його розвитку, виявити приховані проблеми.

Діагностика - поверхневе або повне вивчення стану об'єкта, що припускає активну взаємодію з ним. Головна мета - виявлення несправностей і неполадок, що впливають на коректну роботу системи з їх подальшим усуненням.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, головна відмінність між категоріями криється в принципах взаємодії з досліджуваним об'єктом.Моніторинг - це спостереження з боку, а діагностика - активне тестування. Відповідно, перший вид вивчення потенційно безпечний для об'єкта, а другий може нашкодити. Діагностика покликана виявити ті недоліки (неполадки, поломки), які лежать на поверхні. Припустимо, в ході технічного огляду відразу стає зрозуміло, чому у автомобіля несправні гальма.

Моніторинг дозволяє глибше проникнути в проблему і зрозуміти природу її появи. Вивчаючи гальмівний шлях і різні умови гальмування, можна зрозуміти, чому автомобіль при повністю справній системі поводиться по-різному. Діагностика нетривала в часі, а моніторинг багато часу не забирає. Обидва методи вивчення важливі для різних сфер людської діяльності і є взаємодоповнюючими.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тривалість. Моніторинг - триває дія, яке включає в себе кілька спостережень. Діагностика - вивчення об'єкта в статиці нетривалий період часу.
  2. Вплив на об'єкт. Моніторинг обмежується наглядом, діагностика також включає в себе проведення експериментів.
  3. Цілі. Діагностика необхідна для того, щоб швидко виявити несправності, що лежать на поверхні, моніторинг - для встановлення прихованих проблем.